Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Za nami majowy weekend. Codziennie ulice Gdańska patrolowało ponad 200 policjantów, którzy w ciągu czterech dni przeprowadzili ponad 1000 interwencji. W weekend gdańscy policjanci prowadzili również kolejne wzmożone działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Razem z pracownikami sanepidu kontrolowaliśmy hotele, restauracje i kluby. Pomimo licznych apeli o zachowanie dyscypliny i stosowania się do obostrzeń , policjanci ujawnili kolejne nieodpowiedzialne zachowania osób, które nie stosowały się do przepisów wprowadzonych dla naszego bezpieczeństwa. W weekend majowy mundurowi ujawnili prawie 480 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Za nami majowy weekend. Codziennie ulice Gdańska patrolowało blisko 300 policjantów, którzy w ciągu czterech dni przeprowadzili ponad 1000 interwencji. Policjanci wszystkich pionów dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci patrolowali miejsca zagrożone, sprawdzali m.in. czy przestrzegane są obostrzenia związane z COVID-19.

W ciągu weekendu majowego na terenie Gdańska doszło do 4 wypadków drogowych, policjanci ruchu drogowego odnotowali też 39 niegroźnych w skutkach kolizji. Podczas kontroli jakie miały miejsce w długi weekend majowy, policjanci zatrzymali 18 kierujących samochodem i rowerem, którzy byli pod wpływem alkoholu. W trakcie minionego weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 14 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
W weekend funkcjonariusze prowadzili kolejne wzmożone działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Mundurowi ponad tysiąc razy razy skontrolowali lokale handlowe i usługowe, w tym restauracje, hotele ,dyskoteki oraz siłownie i kluby fitness. W tym gdańscy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 270 kontroli hoteli oraz ponad 300 kontroli restauracji. Większość tych sprawdzeń była prowadzona wspólnie z pracownikami sanepidu. W trakcie tych kontroli policjanci ujawnili 3 prowadzące działalność restauracje, gdzie w środku wbrew przepisom, znajdowały się osoby spożywające posiłki. Wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności, a pracownicy sanepidu sporządzili protokół z kontroli sanitarnych.

Podczas kontroli prowadzonych w weekend policjanci ujawnili 477 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Te interwencje zakończyły się skierowaniem 19 wniosków do sądu o ukaranie, nałożeniem 186 mandatów karnych i 272 pouczeniami.

Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i przypominają, że wprowadzony reżim sanitarny ma na celu ochronę naszego życia i zdrowia, a obowiązek walki z koronawirusem ciąży na każdym z nas.