Krzysztof Cugowski - człowiek legenda, który wciąż gra koncerty

"Sen o dolinie", "Takie tango", "Cień wielkiej góry" - to piosenki i muzyka, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Znane przeboje Budki Suflera zna każdy fan rocka w tym kraju. Z tym zespołem mistrzów przez wiele lat związany był także wielki artysta, który również dziś występuje ze swoimi koncertami, nieco w innym składzie, już nie z zespołem Budki Suflera. Przekonaj się, że Krzysztof Cugowski to nie tylko Budka Suflera, ale wokalista, udający się z przyjemnością w kolejną trasę koncertową.

Zespół legenda

Nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie kojarzyłby Budkę Suflera? Ten wyjątkowy zespół rockowy powstał  1974 roku i wybił się piosenką "Cień wielkiej góry" - utworem na cześć himalaistów Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, którzy zginęli w górach. W ukazaniu się debiutanckiej płyty zespołowy pomagał sam Czesław Niemen. Sława zespołu nie uniknęła również strat, gdy w 1977 roku pożegnała głównego frontmana na cześć Romualda Czystawa. Z nim nagrała trzy albumy - "Na brzegu światła", "Ona przyszła prosto z chmur" i "Za ostatni grosz". Na początku lat 80. Czystawa zastąpił Felicjan Andrzejczak, który wraz z zespołem wylansował utwór "Jolka, Jolka". W 1984 roku do Budki Suflera powrócił sam Krzysztof Cugowski.

W latach 80 i 90 nastąpiła chwilowa przerwa w działaniu zespołu, który wrócił na scenę w 1993 roku i wydał album pt "Cisza". Przełom wieków, czyli koniec lat 90 i początek lat 2000 to sukces zespołu pod postacią utworów "Takie tango" i "Bal wszystkich świętych". Mimo wielu lat niezwykle owocnych, zespół zakończył działalność w 2014 roku.

Na sam zespół składało się wielu zdolnych muzyków, obsługujących instrumenty klawiszowe, a także takie instrumenty jak gitara basowa, gitara i perkusja.

Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski to natomiast sława sama w sobie. To nie tylko wieloletni wokalista zespołu Budka Suflera, ale człowiek niezwykle pracowity i uzdolniony. Urodzony w Lublinie i związany z miastem piosenkarz, ze znanym zespołem nagrał 12 albumów studyjnych i koncertował w takich światowym miejscach jak Carnegie Hall.

Krzysztof Cugowski z zamiłowania jest bokserem i kulturystą, mimo, że studiował prawo. Studiów jednak nie ukończył. W 1969 roku stworzył zespół Prompter’s Box, by chwilę później dołączyć do zespołu Romualda Lipki - Stowarzyszenie Cnót Wszelakich. To właśnie ta formacja stała się późniejszą Budką Suflera, z którą grał do 1977 roku. Jego nieobecność w zespole trwała do 1984 roku, a podczas niej pracował z zespołami Spisek i Cross.

Już po powrocie do Budki, w 2001 roku Cugowski wydał solową płytę z coverami polskich zagranicznych standardów rockowych.

Po zakończeniu działalności zespołu, Krzysztof Cugowski, wraz z synami - Piotrem i Wojciechem utworzył zespół Cugowscy. Rodzina nagrała albumy "Zaklęty krąg" i "Ostatni raz".

Krzysztofa Cugowskiego charakteryzuje także chwilowa przygoda w polską polityką, gdy w 2005 roku uzyskał mandat senatora, jednak 2 lata później, w wyborach przedterminowych nie ubiegał się o reelekcję.

Koncerty dla Ciebie

Również obecnie można zapoznać się ze starą jak i nową działalnością artysty na jednym z jego licznych koncertów. Mimo wieku, Krzysztof Cugowskie nie zwalnia swojej kariery, dając radość swoim wieloletnim fanom.

Jeśli kochasz tego lub innych artystów, na naszej stronie znajdziesz wiele propozycji wydarzeń. Jeśli wciąż marzysz o koncercie gwiazdy wielkiego formatu, takiej jak Krzysztof Cugowski, nie pozostaje nic innego, jak zakup biletu, na interesujące cię wydarzenie.

Z pewnością uczestnictwo w koncercie zapewni ci wiele radości i ogrom wrażeń muzycznych.