Co warto mieć w swojej szafie?

Kompletowanie garderoby nie zawsze jest łatwe, ponieważ ciągle może się nam wydawać, że czegoś nie mamy, czego koniecznie potrzebujemy. Co warto mieć w swojej szafie? Co się niemal zawsze sprawdzi? Podpowiadamy.

Koszulki

Koszulki są nie tylko świetną bazą do casualowych stylizacji, lecz także dobrą opcją do ubrania czegoś pod swetry czy bluzy zimą. Oczywiście ten element garderoby ma mnóstwo wzorów i kolorów, ale must-have’em w szafie jest klasyka – czerń, biel lub beż, która będzie pasowała do wszystkiego.

Biała koszula

Biała koszula może sprawdzić się zarówno w codziennej, jak i eleganckiej stylizacji. Zawsze warto mieć ją w swojej szafie, nie tylko, kiedy pracujemy z klientem lub potrzebujemy jej na rozmowę kwalifikacyjną.

Klasyczne swetry damskie

Na zimniejsze miesiące świetnie sprawdzą się klasyczne swetry damskie – łatwo zestawić te, które mają jednolity kolor i są bez wzorów. Rozpinane sprawdzą się, gdy chcemy ubrać się na tak zwaną cebulkę, narzucić coś na siebie, użyć ich jako marynarki. Będą idealne nie tylko zimą, lecz także w chłodniejsze letnie i wiosenne wieczory.

Eleganckie spodnie

Wystarczy jedna para czarnych eleganckich spodni, by zestawić je z dosłownie każdą koszulą czy bluzką. Można stworzyć z nich typowe stylizacje – koszula, spodnie i eleganckie buty, lecz także połączyć coś niestandardowego, jak dobranie do nich t-shirtu i sneakersów.

Marynarka

Wystarczy narzucić marynarkę na t-shirt i jeansy, by sprawić, aby nasza stylizacja wyglądała bardziej elegancko. Warto mieć choć jedną w swojej szafie, z pewnością będzie przydatna.

Dresy

Wygodne, komfortowe ubrania są bardzo ważne. Jeśli nie chcemy nosić ich na co dzień, warto się rozpieszczać w ten sposób choćby w domu. Dla wielu z nas taka wygoda jest jednoznaczna z większym relaksem – przychodzimy do domu i przebieramy się w dres, to niemal jak rytuał. Dlatego warto zaopatrzyć się choćby jedne spodnie dresowe.

Proste jeansy

Proste spodnie jeansowe – bez przetarć, elementów ozdobnych – także będą idealne do wielu stylizacji. Jeśli będą miały neutralny kolor, możemy je nałożyć tak naprawdę do wszystkiego i z każdym elementem garderoby będą doskonale współgrać.

Oczywiście to, jakie elementy znajdą się w naszej garderobie, zależy od wielu czynników – tego, co robimy na co dzień, gdzie spędzamy najwięcej czasu, co sobie cenimy, czego potrzebujemy. Jednak niektóre elementy wymienione powyżej sprawdzą się w przeważającej liczbie przypadków. Warto przeanalizować swoją szafę.