Jerzy Aftyka vel Szymula zaginął 08 stycznia 2010 roku. Tego dnia do komisariatu zgłosiła się siostra mężczyzny, która zawiadomiła o zaginięciu brata. Z relacji kobiety wynikało, że 61-letni Jerzy Aftyka vel Szymula ostatni raz widziany był 5 stycznia 2010 roku. Tamtego dnia wyszedł z mieszkania w dzielnicy Stogi.

Od momentu przyjęcia zgłoszenia, policjanci prowadzili intensywne poszukiwania mężczyzny, weryfikowali informacje, które docierały do nich w tej sprawie. Funkcjonariusze sprawdzili szpitale oraz adresy, pod którymi mógł przebywać. Policjanci rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat jego miejsca pobytu. Komunikat o zaginięciu 61-latka trafił do wszystkich jednostek Policji. Podjęte w tej sprawie czynności nie przyczyniły się jednak do jego odnalezienia.

Jerzy Aftyka vel Szymula nadal jest uznawany za osobę zaginioną, a sprawą jego zaginięcia zajmują się policjanci z Komisariatu Policji II w Gdańsku. Funkcjonariusze, prowadząc czynności poszukiwawcze, wystąpili o wykonanie progresji wiekowej zaginionego.

W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia zaginionego lub ustalenia jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji II w Gdańsku przy ul. Długa Grobla 4 pod numerem tel. 47 741 34 22 lub pod numerem alarmowym 112