Jaki kask szczękowy wybrać do 1500 zł? Na co zwrócić uwagę?

Kaski szczękowe charakteryzują się dwuczęściową konstrukcją. Górna część skorupy oraz dolna szczęka stanowią oddzielne elementy połączone za pomocą zawiasu. Modele szczękowe zapewniają połączenie bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego modelu.

Rodzaje kasków motocyklowych – czym charakteryzują się kaski szczękowe?

Jaki kask będzie najlepszy do jazdy po mieście, a jaki sprawdzi się w przypadku długich tras? Na półkach sklepowych znajdziesz aż 5 podstawowych rodzajów kasków motocyklowych, różniących się między sobą przede wszystkim konstrukcją. Czym na ich tle wyróżniają się modele szczękowe?

Kaski szczękowe to takie, w których zastosowano mechanizm podnoszenia szczęki do góry. Stanowi to duże ułatwienie zarówno dla motocyklistów załatwiających wiele spraw na mieście, jak i wielbicieli turystyki motocyklowej. W takim przypadku napicie się wody bez ściągania kasku nie stanowi żadnego problemu. Możesz wybierać spośród modeli ze szczęką unoszoną wyłącznie do góry lub unoszoną do góry z możliwością przerzucenia za głowę.

Cichy kask szczękowy – jaki wybrać?

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w długie trasy, czy pokonujesz tylko krótkie odległości – kask powinien gwarantować pełen komfort w czasie jazdy. Na jakie elementy warto zwracać uwagę przy wyborze?

Po pierwsze – wizjer zapewniający szeroki kąt widzenia. Możliwość obserwacji otoczenia bez konieczności wykonywania ciągłych ruchów głową wpłynie na poziom Twojego komfortu oraz bezpieczeństwa. Warto wybrać model wyposażony w blendę przeciwsłoneczną, chroniącą Twój wzrok przed oślepiającym promieniami słońca. Przyda się nie tylko w słoneczne dni, ale również przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z ciemnego tunelu.

W czasie upałów docenisz zaawansowany system wentylacji zapewniający stałą cyrkulację powietrza. Zaletą będzie wypinana wyściółka z materiału antybakteryjnego, którą łatwo zdemontujesz i wypierzesz.

Używasz nawigacji GPS, odbierasz telefony w czasie jazdy lub lubisz słuchać muzyki? Wybierz model z miejscem na zamontowanie interkomu.

Jaki kask szczękowy do 1500 zł – polecane modele

Czy da się kupić funkcjonalny kask szczękowy dobrej jakości za mniej niż 1500 zł? Jak najbardziej! Mało tego – wybór jest naprawdę szeroki. Jeśli dalej zastanawiasz się, jaki kask szczękowy kupić, poszukaj informacji na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/poznaj-trzy-najlepsze-modele-kaskow-szczekowych-na-rynku.

Zacznijmy od droższego modelu, a mianowicie kasku szczękowego HJC V90. Niewątpliwie przypadnie do gustu miłośnikom stylu vintage w nowoczesnej odsłonie. Zakrzywiona szyba XD-14 typu Bubble zapewnia nie tylko świetny wygląd skorupy, ale również szerokie pole widzenia. Mamy tutaj również szybkie zapięcie MickroBuckle z możliwością regulacji paska.

Skorupa została wykonana z włókna szklanego, a dzięki zastosowaniu technologii CAD jest lekka i opływowa. Odporna na zarysowania blenda SMOKE została powleczona powłoką zapobiegającą parowaniu. Wyjmowana wyściółka została wykonana materiału antybakteryjnego SilverCool, zapewniającego doskonałą absorpcję wilgoci.

Kask szczękowy HJC V90

Kask szczękowy HJC V90

Kask HJC C91 wyposażono w zaawansowaną skorupę APC w technologii CAD. O komfort jazdy w słoneczny dzień zadba wbudowana blenda przeciwsłoneczna. Nieparująca i odporna na zarysowania szyba anti-fog została przygotowana pod Pinlock. Istnieje również możliwość zamontowania interkomu.

Wyjmowane wnętrze SilverCoolPlus zostało wykonane z materiału antybakteryjnego, co ułatwia utrzymanie kasku w czystości. Warto wspomnieć o wydajnej wentylacji ACS (Advanced Channeling Ventilation System), która zapewnia pełną cyrkulację powietrza.

Kask szczękowy HJC C91 Octo

Kask szczękowy HJC C91 Octo