Żaluzje bambusowe 50 mm – gdzie się sprawdzą?

Żaluzje bambusowe do okien zachwycają przyjemnym, naturalnym designem. Są lekkie oraz bardzo odporne na wilgoć i zarysowania. Dają się łatwo wpasować w aranżację – bez względu na funkcję i styl wnętrza oraz rozmiar okna. Od niedawna rynek podbijają żaluzje bambusowe 50 mm. Zobacz, gdzie sprawdzą się przesłony z szerokimi lamelami.

Żaluzje bambusowe – stylowy wybór do każdego wnętrza

Bambus jest elastycznym i ekologicznym, biodegradowalnym materiałem. Roślina ta ma niewielkie wymagania, szybko rośnie, dobrze znosi wahania temperatur i wilgotne powietrze. Żaluzje bambusowe prezentują się efektownie i nadają wnętrzom wyjątkowego, ciepłego klimatu. Niejednorodna faktura z widocznymi włóknami eksponuje naturalne pochodzenie produktu. Unikatowe walory użytkowe i estetyczne bambusowych żaluzji sprawiają, że znajdują one zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach – bez względu na przeznaczenie i dominujący styl. Mogą zostać bezpiecznie zamontowane nawet w łazienkach i kuchniach, ponieważ mają wyższą odporność na wilgoć niż modele drewniane.

Żaluzje bambusowe 50 mm – gdzie pasują najlepiej?

Żaluzje bambusowe do okien standardowo posiadają lamele o szerokości 25 mm. Jednak w ofertach niektórych producentów pojawiają się żaluzje bambusowe 50 mm. Modele z szerokimi lamelami idealnie nadają się do przestronnych wnętrz oraz na duże okna i drzwi balkonowe. Ich naturalnym środowiskiem są pomieszczenia, w których powinna panować przyjemna atmosfera, jak salon, sypialnia, pokój dziecka, łazienka czy biblioteczka. Żaluzje bambusowe prezentują się niezwykle stylowo. Wspaniale wyglądają po zamocowaniu nad wnęką okienną lub pod sufitem. Dzięki mniejszej ilości lameli skrócony zostaje czas podnoszenia i opuszczania przesłony. Dodatkową zaletą rozwiązania jest szybsze i prostsze czyszczenie. Do wyboru pozostają różne kolory, co ułatwia znalezienie perfekcyjnie dopasowanej do aranżacji przesłony okiennej. Jednak nie polecamy decydowania się na tanie żaluzje bambusowe – lepiej postawić na wysokiej jakości produkt, który będzie służył nam przez wiele lat.

Szare żaluzje bambusowe z szerokimi lamelami – produkt ze zdjęcia i inne żaluzje bambusowe 50 mm można kupić na stronie: https://clicky.pl/zaluzje-bambusowe-50mm-c-11_47_48.html.

Szare żaluzje bambusowe z szerokimi lamelami – produkt ze zdjęcia i inne żaluzje bambusowe 50 mm można kupić na stronie: https://clicky.pl/zaluzje-bambusowe-50mm-c-11_47_48.html.

Kiedy lepiej zdecydować się na żaluzje bambusowe 25 mm?

Należy zaznaczyć, że odpowiednio dobrane żaluzje bambusowe sprawdzą się w każdym wnętrzu. Przy właściwym dopasowaniu przesłony, szerokość lameli nie ma większego znaczenia. Żaluzje bambusowe 25 mm są standardowo wybierane na mniejsze okna, na ogół w celu montażu na skrzydłach okiennych. Posiadają surowszy wydźwięk od wersji szerokiej, więc dobrze odnajdują się w pomieszczeniach biurowych i lokalach użytkowych oraz w mieszkaniach urządzonych w stylu loftowym i minimalistycznym. Większa ilość wąskich lameli sprzyja regulowaniu ilości wpadającego światła i widoczności na zewnątrz. Żaluzje bambusowe 25 mm wydają się więc optymalnym wyborem dla osób, których potrzeby w zakresie zaciemnienia wnętrza często się zmieniają.

Jak zwiększyć funkcjonalność żaluzji bambusowych 50 mm przy dużych przeszkleniach?

Zamawiając żaluzje bambusowe na okna wielkoformatowe, warto zdecydować się na przesłony dwupłaszczowe typu dual – z możliwością niezależnego sterowania obydwoma płaszczami. Zyskasz funkcjonalność dwóch osobnych żaluzji, przy zachowaniu eleganckiego, jednolitego wyglądu przesłony. Kiedy będzie razić Cię słońce, w wygodny sposób zamkniesz jedną część, a przez drugą światło nadal będzie wpadało do środka. Żaluzje bambusowe 50 mm typu dual to nowość na polskim rynku.

Żaluzje bambusowe 50 mm FLIP Dual – nowość na rynku, dostępna tylko w ofercie firmy CLICKY®

Żaluzje bambusowe 50 mm FLIP Dual – nowość na rynku, dostępna tylko w ofercie firmy CLICKY®