Gdańska Spółdzielnia Socjalna - meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku
Siła społecznej solidarności w działaniu – Gdańska Spółdzielnia Socjalna zmienia życie rodzin w potrzebie. Poznaj projekt, który łączy troskę o środowisko z realną pomocą dla mieszkańców.
  • Projekt "Meble od serca" jako przykład społecznej odpowiedzialności i wsparcia dla potrzebujących.
  • Odnowione meble jako drugie życie dla przedmiotów i szansa dla gdańskich rodzin.
  • W jaki sposób mieszkańcy Gdańska mogą włączyć się w akcję darowania mebli.
  • Znaczenie projektu dla aktywizacji zawodowej oraz jego proekologiczne aspekty.

Rozpoczynając życie od nowa, wiele rodzin w Gdańsku znajduje wsparcie w projekcie, który od serca przekazuje coś więcej niż tylko materialną pomoc. Inicjatywa Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej (GSS) o nazwie "Meble od serca" rokrocznie staje się opoką dla około 70 rodzin, dostarczając nie tylko odnowione meble, ale i możliwości dla osób poszukujących zatrudnienia oraz promując ekologiczne wartości.

Proces przemiany niechcianych przez jednych przedmiotów w niezbędne wyposażenie dla innych jest przykładem, jak recykling może iść w parze z realną pomocą społeczną. Oferowane przez darczyńców łóżka, szafy czy stoliki, po odrestaurowaniu, stają się nieodzownym elementem domu wielu gdańszczan.

Stale rosnące potrzeby w zakresie wyposażenia niewielkich mieszkań skłaniają GSS do poszukiwania przedmiotów, które mogą zostać odświeżone i ponownie użyte. Szczególnie poszukiwane są niewielkie meble, które mogą zmieścić się w ograniczonych przestrzeniach, a także rzeczy takie jak pościel czy lampy, które również mogą znaleźć nowy dom.

Dla osób chcących przekazać przedmioty na rzecz projektu, Gdańska Spółdzielnia Socjalna udostępnia kontakt telefoniczny pod numerem 881 703 096, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Projekt, wspierany przez środki miasta Gdańska, nie tylko pomaga najbardziej potrzebującym, ale również stwarza możliwości zatrudnienia dla osób odpowiedzialnych za renowacje. Tym samym wpisuje się w wartości zrównoważonego rozwoju, dając przedmiotom drugie życie zamiast skazywać je na śmietnik historii.

Warto zaznaczyć, że aktualna edycja projektu potrwa do końca kwietnia 2026 roku, co daje obietnicę dalszej pomocy i wsparcia dla rodzin w Gdańsku.


Na podstawie: Urząd Miejski w Gdańsku