Jak zostać rodziną zastępczą? Spotkanie informacyjne już w niedzielę
Chcesz zmienić życie dziecka? Zastanów się nad byciem rodziną zastępczą. Już w niedzielę specjaliści z MOPR wyjaśnią, jak to zrobić. Dołącz do akcji i dowiedz się, jak możesz pomóc.
  1. Spotkanie informacyjne w niedzielę
  2. Wsparcie dla przyszłych rodziców zastępczych
  3. Zabawy i animacje dla dzieci
  4. Warunki, które trzeba spełnić

W najbliższą niedzielę w Parku Oruńskim odbędzie się akcja informacyjna organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR). Specjaliści z Wydziału Pieczy Zastępczej będą dostępni dla wszystkich zainteresowanych między godziną 13:00 a 16:30.

W Gdańsku, ponad 660 dzieci znajduje się obecnie pod opieką rodzin zastępczych. Te dzieci otrzymują miłość i troskę, której nie mogły doświadczyć w swoich biologicznych rodzinach. Niestety, liczba dostępnych rodzin zastępczych jest wciąż niewystarczająca, a około 300 dzieci przebywa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. To właśnie rodzinne formy pieczy są najbardziej potrzebne i pożądane.

Podczas wydarzenia, specjaliści MOPR odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące założenia rodziny zastępczej. Wyjaśnią, kto może zostać opiekunem zastępczym, jakie wymagania formalne należy spełnić oraz jak przebiega proces szkolenia. Osoby, które zdecydują się na ten krok, mogą liczyć na wsparcie zarówno dla siebie, jak i dla dzieci, które przyjmą pod swój dach.

W ramach kampanii „Daj przyszłość – zostań rodziną zastępczą”, MOPR prowadzi również stronę na Facebooku, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat pieczy zastępczej, wsparcia dla opiekunów oraz możliwości współpracy.

Również podczas niedzielnej imprezy, dla najmłodszych przygotowane będą różnorodne atrakcje, takie jak animacje, gry i kreatywne zabawy. Dzięki temu całe rodziny będą mogły spędzić czas w miłej atmosferze, a jednocześnie zdobyć cenne informacje.

Rodzinę zastępczą mogą tworzyć osoby, które spełniają określone kryteria. Muszą one dawać rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej, nie mogą być pozbawione władzy rodzicielskiej, muszą być zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem i zapewniać warunki umożliwiające zaspokojenie indywidualnych potrzeb dziecka.

Głównym organizatorem XXIV Wielkiego Festynu Rodzinnego jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia. Wszyscy chętni do uzyskania dodatkowych informacji mogą skontaktować się z pracownikami Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku, dzwoniąc pod numer 58 347 82 77 lub 58 347 82 78 w godzinach pracy Ośrodka, bądź wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Opierając się na: UM Gdańsk