Policja zatrzymała kierowców pod wpływem narkotyków i alkoholu w Gdańsku
W ciągu dwóch dni na terenie miasta doszło do kilku zatrzymań drogowych, które przeprowadzili funkcjonariusze policji. Wśród zatrzymanych znaleźli się osoby pod wpływem narkotyków, alkoholu oraz kierowcy bez uprawnień. Dodatkowo, jeden z kierowców posługiwał się fałszywym prawem jazdy.
  1. Zatrzymanie kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków.
  2. Zatrzymanie kierowcy bez uprawnień.
  3. Interwencja wobec obywatela Indii z fałszywym prawem jazdy.
  4. Kolizja drogowa z udziałem 95-latka.

We wtorek po północy, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen Fox na al. Grunwaldzkiej. Pojazd miał niesprawne tylne światło pozycyjne. Kierowca, 29-letni mieszkaniec miasta, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Został on doprowadzony do komisariatu.

W poniedziałek po godzinie 01:00 w nocy, na ul. Wyzwolenia, policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali do kontroli 40-latka kierującego seatem cordoba. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu - alkomat wykazał prawie 0,5 promila. W jego portfelu znaleziono zawiniątko z kokainą. Kierowca przyznał się, że zażywał narkotyki przed wsiadaniem za kierownicę. Od 40-latka pobrano krew do dalszych badań.

Kolejna interwencja miała miejsce w poniedziałek po godzinie 21:00 na ulicy Robotniczej. Policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Mężczyzna nie miał alkoholu w organizmie, jednak wstępne badania testerem wykazały obecność substancji zabronionych. Został przewieziony do komisariatu i zatrzymano mu prawo jazdy.

Do poważnej interwencji doszło również we wtorek po godzinie 13:00 na ul. Powstańców Warszawskich. 95-letni kierowca motoroweru nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył toyoty, którą prowadził 40-letni obywatel Indii. Podczas kontroli okazało się, że poszkodowany kierowca posługiwał się fałszywym międzynarodowym prawem jazdy, które kupił za 90 dolarów. Został on zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, a dokument zabezpieczono do dalszych badań.

Za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, utrata uprawnień oraz wysoka grzywna. Posiadanie narkotyków może skutkować karą do 3 lat więzienia, a za kierowanie bez uprawnień grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy grozi kara do 5 lat więzienia.


Źródło: KMP Gdańsk