Dwa wypadki z udziałem pieszych w mieście apel policji o ostrożność!

W Gdańsku wczoraj miały miejsce dwa niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych, które przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Policja apeluje do kierowców i pieszych o rozwagę oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Co się wydarzyło? Czytaj dalej!
- Gdańsk: Dwa wypadki w krótkim odstępie czasu
- Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Gdańsku
Gdańsk: Dwa wypadki w krótkim odstępie czasu
Wczoraj, tuż po godzinie 08:00, na ul. Budowlanych doszło do pierwszego z dwóch tragicznych zdarzeń. 46-letni kierowca samochodu marki BMW potrącił 20-letniego pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Po uderzeniu, kierujący stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Na szczęście poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala z urazami kończyn dolnych oraz ogólnymi potłuczeniami.
Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Gdańsku
Kwadrans później, na ul. Żabi Kruk, miało miejsce kolejne zdarzenie. 28-letnia kobieta prowadząca auto marki Kia Ceed potrąciła 41-latkę, która trzymała na rękach swoje 1,5-roczne dziecko. Kobieta również została przewieziona do szpitala z obrażeniami, a dziecko trafiło na szczegółowe badania, choć nie doznało widocznych ran. Policja natychmiast zatrzymała prawa jazdy obu kierowców za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego.
W związku z tymi incydentami policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Kierowcy powinni zawsze zwracać szczególną uwagę na pieszych, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a piesi muszą być świadomi zagrożeń i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
Pamiętajmy! Każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy powinniśmy dbać o to, aby nasze ulice były bezpieczne.
Ostatnie Artykuły

Pomorskie archiwa wchodzą do sieci - “Gryf” i “Konitzer Tageblatt” wracają

Jak dogadać szkołę z rodzicami - szkolenie w Starogardzie Gdańskim

Gdańsk szykuje biało-czerwony maj. Flagi i carillony w całym mieście

Gdański Port Czystej Energii z prestiżowym wyróżnieniem wśród 15 inwestycji

Gdańsk szykuje wodny sezon - eksperci rozłożą bezpieczeństwo na czynniki pierwsze

Trasa Sucharskiego zamknięta w jednym kierunku. Weekendowy objazd przy porcie

W Gdańsku pomoc przy przemocy działa całodobowo. Nie trzeba czekać do rana

Minuta, a zostaje w głowie - finał krótkiego kina w Gdańsku

W pruszczańskim ogólniaku padło trudne pytanie o granice AI

Autobus 158 ominie odcinek Sucharskiego. Objazd przez Andruszkiewicza rano

Nerwowe zachowanie na ulicy odsłoniło ciężkie sprawy 44-latka

Hejt, przemoc i narkotyki - gdańscy policjanci ruszyli do szkół

Nowy mieszkaniec, nowe wyzwania: jak sprawnie zamówić tłumaczenia przysięgłe ukraińskiego w Gdańsku?

