Basil Kerski w Gdańsku - spotkanie o Europie, Solidarności i książce

Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, prezentuje esejystyczny tom Europejczycy z kantonu Polska i spotka się z czytelnikami 30 września w Bibliotece Manhattan.
- Gdańsk zaprasza na spotkanie w Bibliotece Manhattan
- Posłuchaj eseisty o Europie i paryskiej Kulturze
Gdańsk zaprasza na spotkanie w Bibliotece Manhattan
Rozmowa z autorem odbędzie się 30.09.2025 o godz. 18.00 w Bibliotece Manhattan w Gdańsku. To okazja, by usłyszeć autora znanego nie tylko jako menadżer kultury, lecz także publicysta i badacz idei. Tytułowa książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Austeria i łączy refleksję nad Europą z lokalnymi wątkami gdańskimi.
Posłuchaj eseisty o Europie i paryskiej Kulturze
Basil Kerski jest powszechnie rozpoznawalny jako dyrektor ECS, ale wśród czytelników znany jest również z eseistyki, analizy polityki międzynarodowej i popularyzacji postaw demokratycznych. W spotkaniu weźmie udział Weronika Uziak - menadżerka kultury i przewodniczka po Gdańsku oraz ECS, która poprowadzi rozmowę. Według informacji przekazanych przez Europejskie Centrum Solidarności i portal miasta Gdańsk, wydarzenie ma charakter otwarty dla zainteresowanych.
Duch Europejskiego Centrum Solidarności przenika tę książkę. ECS to instytucja zakorzeniona w wolnościowej tradycji Europy, Polski i Gdańska. Nie byłoby ECS bez Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, z którym łączyła mnie fascynacja nie tylko dla gdańskiej historii, ale i dla rewolucji Solidarności i dzieła Jerzego Giedroycia. ECS zakorzeniony jest nie tylko w ideałach Solidarności, ale także paryskiej “Kultury”
— Basil Kerski
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o inspiracjach książki, roli Gdańska w pamięci Solidarności oraz o tym, jak lokalne doświadczenia wpisują się w szersze europejskie narracje. Dla zainteresowanych to także moment bezpośredniego kontaktu z autorem i możliwość zadawania pytań.
na podstawie: serwis gdansk.pl.
![]()
Ostatnie Artykuły

Cztery bezpłatne szkolenia z AED. Wystarczy przyjść bez zapisów

Trzy dni alternatywy na Elektryków. 3era stawia na premierę Szczyla

Gdańsk coraz częściej wybierają zagraniczni turyści. Muzea oferują 13 języków

AP 2010 Orlen odwrócił losy meczu w Łodzi. Gdańszczanki zdobyły trzy punkty

Fontanna Neptuna w barwach Ukrainy. Władze Gdańska wysyłają ważny sygnał

Pięć koncertów na 20. Festiwalu Goldbergowskim w Gdańsku

Gdańsk otworzy rok akademicki paradą „Niech Żyje Nauka”

Pomorskie książki ruszają po laury. Są nominacje do „Wiatru od morza”

Gazem, ciosem i wepchnięciem do stawu. 45-latek podejrzany o rozbój

Sześć zagranicznych małżeństw jednopłciowych zarejestrowano w Gdańsku

Bezpłatna mammografia w Pruszczu Gdańskim. Badanie bez skierowania

Sto mieszkanek, 85 pracowników i historia sięgająca przedwojnia

Ponad 220 km/h mimo trzech dożywotnich zakazów. Sąd zdecydował o areszcie

Ponad 1,5 mln mieszkańców i wspólne decyzje o metropolii
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Celny Graniczny „Terminal Kontenerowy” w Gdańsku - kontakt, godziny, obsługa celna
- Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku - Punkt Kontroli 3 (IC3) - kontakt, godziny i zakres kontroli
- Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska w Gdańsku - kontakt i rejestracja
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku - kontakt, godziny, wydziały
- Gdański Zarząd Dróg i Zieleni - historia, kompetencje i podział instytucji
- Trójmiejski Park Krajobrazowy w Gdańsku - kontakt, szlaki i przyroda
