Akcja Choinka - policjanci i strażnicy leśni patrolują gdańskie lasy

Gdańscy policjanci razem ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Gdańsk prowadzą kontrole punktów sprzedaży i patroli w lasach w ramach akcji “Choinka”. Mundurowi sprawdzają legalność pochodzenia drzewek i próbują powstrzymać nielegalne wycinki przed świętami.
Gdańscy policjanci i strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gdańsk prowadzą akcję pod nazwą “Choinka”. Działania obejmują kontrole punktów handlowych oferujących drzewka oraz patrolowanie obszarów leśnych. Okres przedświąteczny zwiększa natężenie sprzedaży, a tym samym ryzyko nielegalnej wycinki.
Monitoring i wzmożone kontrole mają na celu ograniczenie kradzieży choinek i zapobieganie niszczeniu drzew. Mundurowi sprawdzają dokumenty sprzedawców i miejsca, gdzie mogły być pozyskiwane drzewka. Patrole koncentrują się na miejscach wskazanych jako potencjalne punkty nielegalnej wycinki.
Policjanci przypominają o odpowiedzialności karnej za sprzedaż i zakup drzewek pozyskanych poza legalnymi kanałami. Za kradzież choinki lub innej rośliny z lasu grozi 500 zł mandatu lub skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być surowsza. Nielegalna wycinka może skutkować grzywną do 5 tys. zł w przypadku wykroczenia albo w skrajnych przypadkach karą do 5 lat więzienia za przestępstwo.
Policjanci zalecają, by nabywać drzewka wyłącznie u sprzedawców posiadających stosowne dokumenty i pozwolenia. Kontrole będą prowadzone do zakończenia okresu przedświątecznego.
na podstawie: KMP Gdańsk.
Ostatnie Artykuły

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców - jeden miał zakaz, drugi narkotyki

Gdańskie policjantki wygrały turniej we Wrocławiu, a jedna została najlepszą bramkarką

Policja znalazła 317 porcji narkotyków w pokoju 61-latka z Gdańska

Wakacyjny konkurs dla uczniów. Stawiają na bezpieczeństwo i pomysły

Hiszpańska ambasador w Gdańsku rozmawiała o OZE i współpracy naukowej

Tramwaj przejedzie przez Gdańsk. W środku padną ważne pytania o rodziny zastępcze

Przed świtem zniknęła tablica z forda. Policja namierzyła sprawcę

Gdańskie dzielnice ożyją nowymi pomysłami - 14 projektów wybranych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych pod lupą. Briefing w pracowniach

Pruszcz Gdański słuchał uważnie - młodzi mistrzowie czytania po konkursie

Częściowe zamknięcia na Czekanowskiego i Dobrowolskiego. Rusza budowa

Przyszły Pruszcz w oczach dzieci. Nagrody odebrano w urzędzie miasta

Na Przeróbce wyrośnie nowy mikrolas. Setki sadzonek pójdą w ziemię

