Lodowisko na 100czni w stoczni - łyżwy między żurawiami i halą 31B

W Gdańsku otwarto nietypowe lodowisko, które zamiast parku obfituje w surową scenerię stoczniową. Podczas otwarcia na terenie 100czni publiczność zapełniła taflę i pobliskie ogrzewane strefy gastronomiczne. To miejsce łączy zimową zabawę z widokiem na żurawie, statki i odrestaurowaną halę 31B - atrakcję trudną do znalezienia gdzie indziej.
- Lodowisko na 100czni - stoczniowy krajobraz i co go wyróżnia
- W Gdańsku - godziny, ceny i praktyczne wskazówki dla planujących wizytę
Lodowisko na 100czni - stoczniowy krajobraz i co go wyróżnia
Na terenie 100czni powstała ślizgawka o imponującej powierzchni - około 300-metrową powierzchnię, którą otaczają charakterystyczne elementy dawnej stoczni. Z tafli widać stoczniowe żurawie, wpływające statki i stoczniowy kanał, a w tle góruje odrestaurowana hala 31B. Organizatorzy zadbali też o zaplecze: przy lodowisku działają strefa barowa z zimowymi napojami, restauracja oraz klubokawiarnia, dzięki czemu można szybko się ogrzać i zjeść coś po jeździe.
Informacje o uruchomieniu i opisie lokalizacji pochodzą od gdansk.pl.
W Gdańsku - godziny, ceny i praktyczne wskazówki dla planujących wizytę
Dla tych, którzy planują wybrać się na łyżwy, najważniejsze dane i zasady podane przez organizatorów warto mieć pod ręką:
- Godziny otwarcia:
- od wtorku do piątku: 16:00–22:00
- sobota i niedziela: 10:00–22:00
- lodowisko zamknięte w poniedziałki
- Koszty:
- wypożyczenie łyżew: 10 zł
- bilet wstępu na lodowisko: 10 zł
- Uwaga organizacyjna: po 20:00 wstęp możliwy wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Dla mieszkańców i gości kilka praktycznych uwag: przyjdźcie wcześniej, żeby spokojnie wypożyczyć sprzęt i rozgrzać się w strefie gastronomicznej; po zmroku widoki z tafli na oświetlone żurawie są najbardziej spektakularne, ale pamiętajcie o ograniczeniu wiekowym po 20:00. Jeśli wybieracie się z rodziną, sprawdźcie dostępność miejsc siedzących w restauracji i ewentualne kolejki do wypożyczalni łyżew - w weekendy może być tłoczno.
na podstawie: Urząd Miejski w Gdańsku.
Autor: krystian

