30 minut w lesie Matemblewa - policjanci odnaleźli 50-latka na czas

FOT. Policja Gdańsk
Gdańscy wywiadowcy po 30 minutach przeczesywania lasu w Matemblewie odnaleźli 50-latka, którego życie i zdrowie mogły być zagrożone. Mężczyzna siedział pod drzewem, a po udzieleniu mu pomocy medycznej trafił do szpitala. Do akcji ruszyli po alarmowym zgłoszeniu od zaniepokojonej kobiety, która szybko przekazała służbom ważne informacje.
Minionej środy około godz. 21.30 wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odebrali sygnał, że pomoc może być potrzebna mężczyźnie przeżywającemu kryzys emocjonalny. Kobieta, która z nim rozmawiała, była zaniepokojona jego zachowaniem i treścią przekazywanych informacji, dlatego natychmiast zadzwoniła pod 112. Dyżurny skierował na miejsce najbliższy wolny patrol, a interwencję przejęli wywiadowcy.
Policjanci szybko dotarli w okolice lasu w Matemblewie. Mieli rysopis mężczyzny i wiedzieli, jak był ubrany, więc mogli zawęzić poszukiwania. Po 30 minutach przeczesywania terenu odnaleźli 50-latka siedzącego pod drzewem. Funkcjonariusze natychmiast zadbali o jego bezpieczeństwo, a chwilę później na miejsce dotarli ratownicy. Po badaniu mężczyzna został przewieziony do szpitala i przekazany pod opiekę specjalistów.
Jak podaje gdańska policja, szybka reakcja zgłaszającej i sprawne działanie funkcjonariuszy pozwoliły uniknąć tragedii. To był jeden z tych wyjazdów, w których czas gra pierwszoplanową rolę, a każda minuta może przesądzić o wszystkim. Policja przypomina, że w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy natychmiast powiadomić służby i przekazać możliwie dokładną lokalizację osoby potrzebującej pomocy. W Gdańsku wsparcia można też szukać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 - działa całą dobę, a kontakt zapewniają numery 797 909 112 i 58 511 01 21.
na podstawie: Policja Gdańsk.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Gdańsk). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Upał, ulewa i muzyka do nocy. Męskie Granie w Gdańsku

Carillony zabrzmią z gdańskich wież. Przed nami muzyczne weekendy

Lenny Kravitz porwał Ergo Arenę. Rock, soul i energia bez daty

Żuraw rozbiera most na Podwalu. W tle trwa wielka przebudowa torowiska

Jarmark św. Dominika wraca z nowymi punktami. Będzie 715 stoisk

Hala Olivia pod kontrolą policji. 63 pojazdy i trzy zatrzymane prawa jazdy

Skrzyżowanie przy Wojskiego i Stolnika zostanie zamknięte. Powstanie wyniesiona tarcza

Na Westerplatte odnaleziono część moździerza użytego w 1939 roku

Wybrzeże Gdańsk poznało rywali. W Ergo Arenie czeka europejski test

Stulatek z Oliwy ma ponad tysiąc zdjęć. Każde przechowuje kawałek historii

Nocny wypadek w Bolesławowie zakończył się śmiercią 19-latka

Policjanci wzmacniają patrole nad morzem. Uwaga na bezpieczeństwo kąpielisk

Sześć wieczorów z kinem pod gwiazdami w Pruszczu Gdańskim

Na Batorego będzie wspólne święto. Dom Sąsiedzki kończy 10 lat
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Barbary w Gdańsku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku - adres, telefony, sprawy do załatwienia
- Trójmiejski Park Krajobrazowy w Gdańsku - kontakt, szlaki i przyroda
- Oddział Celny Graniczny Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo - kontakt, godziny, odprawa celna
- Parafia bł. Doroty z Mątew w Gdańsku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Port Czystej Energii Gdańsk - kontakt, zwiedzanie, edukacja ekologiczna
