Uciekał przed kontrolą i rozbił Opla. W tle alkohol i sądowy zakaz

FOT. Policja Gdańsk
Pościg na ul. Elbląskiej w Gdańsku zakończył się uderzeniem Opla w barierę ochronną. 26-latek, który nie zatrzymał się do kontroli, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie także za ucieczkę przed patrolem.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 1.00. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zauważyli Opla i dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie posłuchał. Przyspieszył i zaczął uciekać, a za nim ruszyła oznakowana skoda.
Pościg nie trwał długo. Kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę ochronną, kończąc ucieczkę. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a policjanci ustalili też, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Uszkodzony Opel trafił na policyjny parking. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty złamania sądowego zakazu, niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania po alkoholu. Za złamanie zakazu grozi mu do 5 lat więzienia, a za jazdę po alkoholu - do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Sprawa będzie oceniana w świetle Kodeksu karnego i przepisów ruchu drogowego, a ten nocny finał pokazuje, jak szybko jedna decyzja za kierownicą może zamienić się w serię poważnych zarzutów.
na podstawie: Policja Gdańsk.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Gdańsk). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Uciekał przed kontrolą i rozbił Opla. W tle alkohol i sądowy zakaz

Randka z aplikacji skończyła się kradzieżą - zniknęło 30 tysięcy

W Pruszczu Gdańskim przypomną o końcu wojny i cenie wolności

Pościg w Gdańsku skończył się przy torach. Kierowca miał zakaz i alkohol

Zwierzęta na planszy - biblioteka we Wrzeszczu zamyka sezon grą

Pięciu kierowców zatrzymanych w jeden dzień - jeden miał sądowy zakaz

Młodzi weszli do gry. Gdańska rada zaczyna nową kadencję

Nagroda Pawła Adamowicza znów szuka odważnych ludzi z całego świata

W Pruszczu Gdańskim ruszyły dystrybutory woreczków dla właścicieli psów

W Gdańsku nowa konserwator zabytków. Ma łączyć historię z klimatem

Zmiany na kilku liniach w Gdańsku. ZTM koryguje poranne i popołudniowe kursy

Podwale Przedmiejskie zwęzi się po porannym szczycie na co najmniej dwa tygodnie

CBŚP rozbiło siatkę od Toyot - trop prowadził do Gdańska

