Młodzi chórzyści zabierają głos - VII konferencja w Gdańsku

Młodzi chórzyści zabierają głos - VII konferencja w Gdańsku

W Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku spotkają się młodzi artyści, pedagodzy i dyrygenci, których łączy codzienna praca z chórem. VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna „Moje doświadczenie z zespołem chóralnym” będzie przestrzenią rozmowy o tym, co dzieje się przed pierwszym dźwiękiem i długo po ostatnim koncercie.

  • VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna „Moje doświadczenie z zespołem chóralnym” łączy scenę z refleksją
  • Gościni z Poznania pokaże doświadczenie pracy z chórem

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna „Moje doświadczenie z zespołem chóralnym” łączy scenę z refleksją

To wydarzenie skierowane do młodego środowiska chóralnego w całej Polsce. Przy jednym stole mogą spotkać się studenci, doktoranci, absolwenci uczelni muzycznych, dyrygenci, pedagodzy oraz członkowie zespołów chóralnych. Każdy z nich wnosi własne doświadczenia z prób, koncertów i pracy edukacyjnej. 🎶

Konferencja od lat służy wymianie wiedzy, ale nie ogranicza się do akademickich wystąpień. Jej punktem wyjścia jest praktyka - realne wyzwania związane z prowadzeniem zespołu, budowaniem jego brzmienia i rozwijaniem artystycznej wrażliwości chórzystów.

Tegoroczna edycja została podzielona na trzy obszary:

  • metody i formy artystycznej pracy dyrygenta,
  • pozaartystyczne aspekty działalności dyrygenckiej,
  • projekty i prezentacje artystyczne.

Takie zestawienie pozwala spojrzeć na chór szerzej. Nie tylko jako na grupę głosów podporządkowanych partyturze, lecz także jako na zespół ludzi, relacji i codziennych decyzji. 👥

Gościni z Poznania pokaże doświadczenie pracy z chórem

Specjalnym gościem konferencji będzie dr Sławomira Raczyńska z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. To ceniona dyrygentka i pedagog, która kieruje Chórem Kameralnym poznańskiej Akademii oraz Zespołem Wokalnym „Minimus”.

Jej obecność wniesie do spotkania perspektywę osoby łączącej działalność artystyczną z pracą dydaktyczną. Dla młodych uczestników będzie to okazja do przyjrzenia się różnym drogom rozwoju chóru i dyrygenta - od pomysłu artystycznego po codzienną organizację pracy. 🎼

Gdańska konferencja zapowiada się więc jako spotkanie praktyków i osób dopiero budujących własny język pracy z zespołem. W centrum pozostaje doświadczenie - osobiste, artystyczne i edukacyjne - którym można podzielić się z innymi, by później wrócić do prób z nowymi pytaniami i rozwiązaniami.

na podstawie: Akademia Muzyczna Gdańsk.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji