W miniony piatek policjanci z komendy miejskiej po raz kolejny wzięli udział w VI Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym, który zorganizowany został przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Uroczystości objętej Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka przewodniczył nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.


W miniony piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się Szóste Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym. Wśród uczestników obecni byli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku wraz z opiekunami z komendy miejskiej.
W trakcie festynu uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i pozostałych instytucji współpracujących w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. W ramach przybliżenia specyfiki pracy Policji, uczestnicy wzięli udział w pokazach przygotowanych przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku oraz przewodników psów służbowych również z komendy miejskiej. Przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania  zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy a uczniowie kl. II c IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zaprezentowali pokaz musztry policyjnej. Uczestnicy mieli możliwość obejrzeć pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Policji oraz innych służb.
Młodzież klas mundurowych rywalizowała w konkursach: strzeleckim realizowanym na trenażerze czantoria udostępnionym przez 49 Bazę Lotniczą Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim oraz biegu „Żółwika”.


 

  • uczniowie klas policyjnych patrzą na dziewczynę, która pozuje do zdjęcia na motocyklu policyjnym, obok niej stoi maskotka policyjna slonik Popo
  • plac na którym stoją policjanci oraz uczestnicy dni otwartych
  • Osoby stoją przy punkcie informacyjno edukacyjnym policji