Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Chwila nieuwagi i pewna mama straciła z oczu swoją córkę. Przerażona, poprosiła o pomoc strażników miejskich. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Dziewczynka odnalazła się cała i zdrowa.
straz-ilustr-1200px

Czwartek, 18 lipca. Zbliżała się godzina 17.30. Funkcjonariusze z Referatu IV patrolowali ulicę Wypoczynkową. W pewnej chwili podbiegła do nich roztrzęsiona kobieta. Okazało się, że szuka swojej 9-letniej córki. Straciła ją z oczu, gdy wracały z plaży. Opisała szczegółowo, jak wygląda dziecko.

Zabraliśmy kobietę do radiowozu i ruszyliśmy szukać dziewczynki. Przekazaliśmy innym patrolom jej opis. Podawaliśmy go także przechodniom i plażowiczom – mówi strażnik Michał Ćwikliński.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mundurowi odnaleźli 9-latkę w Parku Reagana. Dziewczynka płakała i było bardzo przestraszona. Na szczęście nic jej się nie stało, nie potrzebowała pomocy medycznej. Jej mama podziękowała strażnikom za pomoc i zabrała dziecko.

Straż Miejska apeluje do rodziców, by zwłaszcza w takich miejscach jak plaża, zatłoczony deptak, przejście między straganami na jarmarku, byli wyjątkowo uważni i ani przez moment nie spuszczali oka ze swych pociech. W obcym otoczeniu nawet kilka minut rozłąki oznacza przerażenie oraz ogromny stres zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna. I całe szczęście, jeśli tylko strachem taki incydent się kończy…