Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Jak szybko i tanio pozbyć się gruzu?

Na pewno sporym wyzwaniem dla wielu osób jest kwestia związana z pozbyciem się zbędnego gruzu po wykonanym remoncie. Z pomocą może przyjść firma mająca w swojej ofercie wywóz gruzu Gdańsk za pomocą specjalnego kontenera. Warto poznać kilka faktów związanych z tego typu usługą.

Gdzie ustawić zamawiany kontener?

Jeśli mamy własny ogród, bramę wjazdową i miejsce w którym możemy postawić kontener na gruz Gdańsk to nie powinno być problemu. Samochód z kontenerem powinien móc zmieścić się w bramie wjazdowej i umieścić kontener w wybranym przez klienta miejscu. Ustawienie kontenera na prywatnej posesji nie powinno sprawić problemu. Inaczej wygląda kwestia w przypadku wywozu gruzu z mieszkania, gdy nie dysponujemy przestrzenią wystarczającą do umieszczenia kontenera. Wtedy warto pomyśleć wcześniej o tym, aby uzyskać zgodę osoby, czyli właściciela terenu u której można tymczasowo umieścić taki kontener. Dość często usługa wynajmu kontenera pozwala na to, aby na przykład rano umieścić kontener, a już wieczorem go odebrać. W ten sposób nie musimy martwić się o to, że tego typu obiekt będzie szpecił otoczeniu lub komuś znacząco przeszkadzał.

Jaka wielkość kontenera?

Dobór odpowiedniej wielkości kontenera pozwala zaoszczędzić na kosztach jego wynajmu. Dlatego firmy wynajmujące tego typu obiekty mają zwykle szeroką gamę kontenerów pod względem wielkości i przeznaczenia. Jeśli nie mamy pewności jaki będzie odpowiedni to najlepszą opcją jest skonsultowanie tej kwestii telefonicznie z obsługą firmy. Doświadczony pracownik będzie w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie. Jeśli wynajmujemy ekipę remontową to tutaj również można poszukać porady i podpowiedzi w tej kwestii. Pracownicy takiej ekipy powinni być w stanie przewidzieć między innymi to ile gruzu może powstać po wykonaniu zleconego remontu. Posiadając więc informację o ilości gruzu będzie nam łatwiej wybrać odpowiedni kontener lub zamówić ich kilka z regularnym odbiorem w przypadku remontu, który może potrwać dłuższy czas.

Może jednak wywóz gruzu na PSZOK?

Darmową opcją jest wywóz śmieci i innych odpadów budowlanych na tak zwany PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Należy jednak mieć na względzie, że są pewne ograniczenia odnośnie ilości przyjmowanego gruzu i innego rodzaju odpadów. Problemem dla wielu osób może być również to, że należy zadbać o własny transport na PSZOK, co może wiązać się z podobnymi kosztami co po prostu wynajem kontenera. Osoby, które przygotowują się do generalnego remontu polegają więc w większości na ofertach firm, które kompleksowo zadbają o wszelką ilość gruzu.