Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Gdańsku

Gdańsk jest drugim – tuż po Warszawie – miastem, gdzie nieruchomości są najdroższe w kraju. Wysoka cena oznacza nie tylko prestiż i wysoki standard wykończenia mieszkania czy budynku, ale również nowoczesność i innowacyjne rozwiązania zastosowane przy projektowaniu samego osiedla. Prezentujemy najnowocześniejsze osiedla mieszkaniowe w Gdańsku, na które musisz zwrócić uwagę, chcąc kupić nieruchomość.

Nowa Letnica - nowoczesne osiedle w Gdańsku

Z pewnością trzeba wspomnieć o Nowej Letnicy – niezwykle nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym w Gdańsku, które powstało przy ul. Starowiejskiej. To zespół budynków wielokondygnacyjnych, co może niektórym przywodzić na myśl dawne blokowiska z wielkiej płyty. Nic bardziej mylnego! Mieszkańcy znajdą tu wiele miejsca dla siebie. Osiedle oferuje mieszkania o bardzo dużej powierzchni, nawet powyżej 120 m2, dzięki czemu każdy znajdzie lokal dopasowany do swoich potrzeb. Prawdziwą nowoczesność widać także przy projektowaniu wielu udogodnień, takich jak:

  • wewnętrzna siłownia,
  • lobby z portierem,
  • place zabaw,
  • park wewnętrzny z oczkiem wodnym,
  • parkingi rowerowe i stacje serwisowania.

Niezwykle ciekawą propozycję stanowi biuro coworkingowe jedynie dla mieszkańców osiedla Nowa Letnica. To nowoczesne rozwiązanie, idealne szczególnie w czasie pandemii i nowych zasad pracy zdalnej.

Osiedle Start to propozycja dla wymagających

Szukając nowoczesnego mieszkania na sprzedaż w gdańskich Kokoszkach, nie sposób pominąć osiedla Start przy ul. Nowatorów. Choć kompleks jest stosunkowo niewielki i kameralny, mieszkańcy otrzymali możliwość korzystania z bogatej infrastruktury handlowo-usługowej lokali położonych na parterze inwestycji. Do osiedla przynależą: ogródek, plac zabaw i podziemne miejsca parkingowe dla lokatorów. Bezpieczeństwo gwarantuje nowoczesny system monitoringu. W pobliżu mieści się sporo terenów zielonych, w tym lasów. Osiedle wyróżnia się także stosunkowo niską, jak na Gdańsk, ceną za metr kwadratowy lokalu.

Flora by Hanza, czyli mieszkaj zielono

Flora by Hanza to osiedle mieszkaniowe położone przy ul. Niepołomickiej 46. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością zieleni: parków, łąk, ogrodów deszczowych, pergoli. Zaplanowano nawet budowę budek lęgowych dla ptaków czy domków dla jeży. To osiedle mieszkaniowe pokazuje, że nowoczesność oznacza życie w zgodzie z naturą. Trzeba także wspomnieć o specjalnym ogrodzie sąsiedzkim do hodowli warzyw, owoców i ziół. Na Zielonym Placu Zabaw rozrywkę znajdą najmłodsi, a miłośnicy jogi będą mogli potrenować na świeżym powietrzu. Flora by Hanza wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, takie jak energooszczędne oświetlenie części wspólnych czy rozbudowane miejsce postojowe dla rowerów.

Pojęcie nowoczesności osiedla nabrało całkowicie nowego znaczenia. Dużą wagę przywiązuje się nie tylko do wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technicznych, ale także do obecności zieleni i zapewnienia kontaktu z naturą. Coraz większy nacisk kładzie się nie do miejsc parkingowych, ale stacji rowerowych.