Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Zwrot towaru do sklepu internetowego – w jaki sposób?

Chyba każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się zrobić zakupy przed internet, które nie były zbyt udane. Nie ten krój, rozmiar, kolor albo zwyczajnie przysłali Ci coś, co nie pasuje do Twojego stylu. Na szczęście nie musisz tych rzeczy wyrzucać, ani szukać kogoś, kto by je od Ciebie odkupił. Jeśli jesteś konsumentem, możesz skorzystać z wielu przysługujących Ci praw. Jednym z nich jest możliwość odstąpienia od umowy. Masz prawo do zwrotu lub do reklamacji towaru. W tym artykule podpowiemy Ci, jak możesz szybko i niewielkim kosztem oddać do sklepu internetowego nietrafione zakupy. Mamy nadzieję, że nasze praktyczne wskazówki błyskawicznie rozwiążą Twój problem.

Jak prawo reguluje możliwość odstąpienia od umowy, zawartej w sieci?

Możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość oraz zwrot zakupów online jest prawem każdego konsumenta. Jesteś klientem i możesz odstąpić od umowy zakupu na odległość w czasie 14 dni. Nie musisz się tłumaczyć, dlaczego chcesz zwrócić zakupione przedmioty. Twoim obowiązkiem jest natomiast zwrot towarów do sprzedającego w czasie kolejnych 14 dni.

Te 14 dni na odstąpienie od umowy liczy się od chwili otrzymania przez Ciebie towaru od sprzedającego. Jeżeli ten termin mija w dzień, który jest ustawowo wolny od pracy, to wtedy termin się przedłuża. Masz czas do kolejnego dnia roboczego. Termin kończy się wraz z końcem tego dnia. Jeżeli sprzedawca nie poinformował Cię o tym, że masz prawo oddać mu te rzeczy, to bardzo na tym traci. Wtedy masz nie 14 dni na ich zwrot, ale 14 dni i 12 miesięcy. Jeżeli w międzyczasie sklep internetowy poinformuje Cię o tym, że możesz im oddać niechciane przedmioty, to ten termin ponownie się skraca do 14 dni. Musisz pamiętać o tym, że jest różnica między odstąpieniem od umowy a zwrotem towaru. 14 dni masz na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Dopiero, gdy sprzedawca potwierdzi jego otrzymanie, to masz obowiązek zwrotu otrzymanych przedmiotów. Musisz to zrobić w ciągu kolejnych 14 dni.

Zwrot DHL- jak wyglądają zwroty w sklepach internetowych?

Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, to najpierw bardzo dokładnie przeczytaj regulamin sklepu internetowego. Niektóre sklepy mają swoją własną politykę zwrotów. Mogą działać na korzyść swoich klientów na przykład w ten sposób, że zapewniają bezpłatny zwrot towaru do sklepu internetowego lub współpracują z konkretnymi firmami kurierskimi. Jak wygląda zwrot DHL? Wystarczy, że podasz numer paczki i wyrazisz chęć jej zwrotu. Teraz musisz już tylko określić, czy chcesz go oddać do jednego z setek punktów zwrotu DHL, czy może zamówić kuriera, do którego trafi przesyłka.. Dla osób pracujących zdalnie w domu, ta druga opcja jest o wiele korzystniejsza.

Przesyłka - czy zwroty w sklepach internetowych są darmowe?

Niestety nie zawsze zwroty w sklepach internetowych są darmowe. Często jest tak, że jesteś zmuszony do zapłacenia sprzedawcy, za zwrot towaru. Koszty takiej operacji to mniej więcej od paru złotych do dwudziestu. Zależą one od tego, jaka metoda dostawy została wybrana. Musisz zwrócić paczkę do sprzedawcy tym samym sposobem. Większe sklepy często oferują darmowy zwrot, w szczególności te sprzedające artykuły odzieżowe, ale warto to sobie potwierdzić wchodząc na stronę sklepu.

Jak bezproblemowo zwrócić niechciane zakupy?

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy brokerskiej Allekurier. Umożliwia ona zwrot towaru do sklepu internetowego w niskiej cenie. Oferowana przez allekurier przesyłka szybko dotrze do miejsca docelowego Platforma współpracuje z najbardziej znanymi firmami kurierskimi w Polsce. Umożliwia dokonanie zwrotu nawet o 70 procent taniej niż w przypadku wysyłki tej samej paczki bezpośrednio w firmach kurierskich. Wystarczy, że przeczytasz opis na stronie. Tam znajdziesz informacje o tym, jak w prosty sposób możesz zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę. Zamówienie kuriera odbywa się przez Internet, więc nie musisz nawet wychodzić z domu, aby oddać paczkę z nietrafionymi zakupami kurierowi. To w dużym stopniu ułatwia życie, ponieważ wszyscy ciągle jesteśmy zabiegani i nie mamy na nic czasu. Jeśli szukasz konkretnych informacji, jak zwrócić przesyłkę do sklepu internetowego, w którym zostały dokonane zakupy, zapoznaj się z poradnikami od AlleKurier. Znajdziesz w nich wiele pożytecznych wskazówek!