Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Czym są licówki i jakie wybrać?

Każdy z nas chce dbać o swoje zęby jak najlepiej, dlatego też warto, jest systematycznie odwiedzać dentystę. Zdarzają się jednak też takie sytuacje, gdzie stomatolog musi użyć licówki na nasze zęby. Dzięki temu zabiegowi zęby będą mogły nam służyć przez kolejne lata bez większych problemów zdrowotnych. Warto, jest się jednak dowiedzieć, co to są licówki i na czym polega cały zabieg ich zakładania.

Czym są licówki? Jakie wybrać?

Czym są licówki oraz które wybrać? Te pytania zadał sobie każdy, kto chce poprawić swój uśmiech. Licówki są rodzajem nakładek na nasze zęby. Takie licówki pomagają rozwiązywać problemy, które są związane z nieprawidłowością naszego zgryzu. Również licówki stosuje się do tego, gdy ząb się ukruszył lub przebarwił. Licówki są bardzo cienkimi nakładkami, których nie widać po nałożeniu na zęby. Jest to bardzo dobry sposób na poprawę swojego uśmiechu.

Gdy mamy nierówny zgryz zębów, to zastosowanie licówek jest bardzo szybkim rozwiązaniem tego problemu. Jest duży wybór licówek, które można zastosować na zębach. Najlepiej jest, by odpowiedni rodzaj licówek dobrał dla nas sam stomatolog. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze licówki są dobrane idealne do stanu i koloru naszych zębów.

Jakie są rodzaje licówek?

Licówki kompozytowe, porcelanowe, czy akrylowe a może ceramiczne? Jakie licówki będą dla nas najlepsze? Licówki kompozytowe są bardzo trwałe, można je dobrać idealnie do koloru naszych zębów. Warto jednak pamiętać, że takie licówki kompozytowe trzeba wymieniać mniej więcej co trzy lata. Licówki porcelanowe są bardzo estetycznym rozwiązaniem. Nigdy się nie przebarwiają.

Licówki akrylowe nie są tak trwałe, jak porcelanowe, czy kompozytowe. Takie akrylowe licówki nakleja się na zęby. Są one jednak stosowane raczej jako tymczasowe rozwiązanie. Licówki ceramiczne zapewniają naturalny wygląd. Są także trwałe. Jednak obojętnie na jakie licówki się zdecydujemy, to stomatolog dobierze nam takie, by były one dla nas jak najlepsze i najzdrowsze.

Jak wygląda zakładanie licówek i jaki jest koszt tego zabiegu?

By założyć licówki dobrze, to trzeba wcześniej przeprowadzić odpowiednią diagnostykę zębów. Lekarz musi ocenić także stan naszych dziąseł. Przed założeniem licówek lekarz zleca zrobienie piaskowania zębów. Pacjent musi też wyczyścić bardzo dobrze swoje zęby. Następnie lekarz dobiera odpowiednią wielkość i kolor licówek, która jest dostosowana do naszych zębów.

Kolejnym krokiem jest założenie licówek na zęby. Taki zabieg trwa jedną wizytę. Licówki w Gdańsku różnią się także ceną od tych licówek, które można założyć w mniejszym mieście. Jednak są to takie zabiegi, na których nie warto oszczędzać. Dlatego warto, jest wybrać renomowaną klinikę. Cena licówek zaczyna się od 250 złotych za ząb. Cena zwiększa się w zależności, od tego na ilu zębach musimy przeprowadzić taki zabieg.

Licówki to bardzo dobre rozwiązanie na to, by mieć zdrowy i piękny uśmiech. Warto, jest zainwestować w to, by móc zdrowe i piękne zęby.

Dowiedz się więcej na https://stomatologia-osowa.pl/uslugi/licowki-gdansk-osowa-kompozytowe-i-porcelanowe/