Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim otrzyma 500 000 zł na zakup ambulansu klasy C, skonstruowanego i wyposażonego do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów. Karetka będzie stacjonować w Przywidzu. W siedzibie starostwa powiatowego Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Anna Górska, dyrektor pogotowia podpisali dziś stosowną umowę.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim aktualnie dysponuje pięcioma zespołami ratownictwa medycznego (ZRM):

  • 3 całoroczne, całodobowe podstawowe
  • 1 całoroczny, całodobowy specjalistyczny
  • 1 dodatkowy - podstawowy ZRM (pozostający w gotowości przez całą dobę - przeciwdziałanie epidemii COVID-19)
  • motocykl ratunkowy (funkcjonuje w czasie wakacji)

Dotychczas, w związku z pandemią SARS-CoV-2, w Pomorskiem uruchomiono 13 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego: od lipca 2021 r. w Pruszczu Gdańskim, Tczewie, Żukowie, Skarszewach (całodobowe ZRM), w Debrznie, Przechlewie, Kościerzynie, Gdyni (12-godzinne ZRM), a w styczniu br. pięć dodatkowych 12-godzinnych ZRM w Słupsku, Czarnem, Sopocie i Malborku.

Ponadto, od 1 lutego br. zacznie funkcjonować dodatkowy 12-godzinny ZRM w Kościerzynie, zaś czas pracy ZRM w Przechlewie zostanie wydłużony z 12 godzin do całej doby.

Przypomnijmy, że 19 stycznia br. wojewoda podpisał także umowę, na mocy której Szpital Specjalistyczny w Chojnicach z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 otrzyma 2 679 000 złotych na zakup tomografu komputerowego (2 100 000 zł), ambulansu typu C (489 000 zł) oraz modernizację instalacji tlenowej (90 000 zł).