Policja Gdańsk: Spotkanie funkcjonariuszy z uczniami klas mundurowych
Wczoraj na terenie komisariatu na Śródmieściu gdańscy policjanci spotkali się z uczniami pięciu klas Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku. Podczas spotkania policjanci mówili o strukturze organizacyjnej Policji i zachęcali licealistów do wstępowania w przyszłości w szeregi naszej formacji. Mundurowi przekazali młodym ludziom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Policjanci przekonywali o tym, że praca w Policji jest ciekawa, umożliwiająca kontakt z innymi ludźmi oraz że zawód policjanta przeznaczony jest dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego oraz czuć wyjątkowość swojej profesji.
W trakcie spotkania z młodzieżą o swojej pracy oraz o etapach rekrutacji opowiadali także policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Funkcjonariusze wyjaśnili słuchaczom, jakich predyspozycji wymaga się od policjantów, którzy zajmują się zwalczaniem i zapobieganiem przestępstw przy użyciu systemu informatycznego lub teleinformatycznego. Tematem prelekcji funkcjonariuszy była także cyberprzemoc, cyberbezpieczeństwo oraz zagrożenia związane z internetem.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/119749,Spotkanie-funkcjonariuszy-z-uczniami-klas-mundurowych.html
Autor: krystian