Wiosenne nasadzenia w Parku Oliwskim - 6500 kwiatów już w ziemi!

Wiosna w Gdańsku zaskakuje kolorami! Pracownicy Parku Oliwskiego rozpoczęli intensywne nasadzenia, które odmienią oblicze tego malowniczego miejsca.
- Gdańsk i Park Oliwski znów zachwycają barwami
- Bratki na gdańskich rondach i placach
Gdańsk i Park Oliwski znów zachwycają barwami
We wtorek, 18 marca, w Parku Oliwskim zapanował prawdziwy wiosenny zgiełk. Ekipa pracowników, działająca na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, przystąpiła do sadzenia 6500 kwiatów, które już wkrótce rozkwitną na rabatach. Wśród nich znalazły się zarówno bratki w różnych odcieniach, jak i stokrotki oraz niezapominajki.
Przed wejściem do parku posadzono niemal 500 sztuk bratków w kolorach ciemnoróżowym, białożółtym oraz niebieskogranatowym. Na górnym tarasie parkowej przestrzeni znalazło się miejsce dla 1870 bratków, które będą cieszyć oczy odwiedzających przez całą wiosnę. Kolorowe kompozycje z pewnością przyciągną uwagę spacerowiczów!
Bratki na gdańskich rondach i placach
Wiosenne nasadzenia to nie tylko zasługa Parku Oliwskiego. Już wkrótce bratki ozdobią także inne miejsca w Gdańsku. Na Rondzie Ofiar Katynia zostanie posadzonych aż 3540 sztuk tych urokliwych kwiatów, a Plac Kobzdeja wzbogaci się o 1590 bratków. Nie zabraknie ich również na Placu Heweliusza oraz w zieleni przy ul. Gospody i ul. Pomorskiej.
W Parku Oruńskim mieszkańcy będą mogli podziwiać 3000 bratków w pastelowych odcieniach bieli, pomarańczy i żółci. To wszystko sprawi, że Gdańsk stanie się jeszcze bardziej kolorowy i przyjazny dla oka!
Warto zaznaczyć, że nadchodzące miesiące przyniosą kolejne roślinne aranżacje dzięki projektom z Budżetu Obywatelskiego. W parku przy ul. Volty pojawią się m.in. kocimiętki oraz astry, a na zieleńcach przy ul. Bluszczowej i Letniej zostaną posadzone różnorodne krzewy i kwiaty.
Nie pozostaje nic innego jak czekać na efekty tej wiosennej metamorfozy Gdańska! Przyjdźcie zobaczyć te piękne nasadzenia na własne oczy!
Ostatnie Artykuły

Nocne autobusy ominą część Wita Stwosza. ZTM wyznaczył objazdy

Remont Turystycznej i Lazurowej. Mieszkańcy poznają plan zmian

Na jarmarku nie tylko handel. Trzy przestrzenie ważne dla Gdańska

Czerwone flagi nad morzem. Dwa gdańskie kąpieliska z zakazem kąpieli

Palmiarnia w Parku Oliwskim znów lśni. Rośliny widać także z zewnątrz

Nowy autobus na południu Gdańska. Linia 275 dotrze do żłobka i osiedli

Cztery włamania do automatów i cztery złamane zakazy. 47-latek zatrzymany

Od gotyku po winyle. Czwartkowy program Jarmarku św. Dominika

Bursztyn łączy Gdańsk i Gdynię. Wyjątkowa wystawa na 100-lecie miasta

IMGW ostrzega przed upałem. W Pruszczu Gdańskim temperatura do 32 stopni

Na Jarmarku św. Dominika padnie pytanie o przyszłość dzieci

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Filmy z Klimatem wracają do Domu Zdrojowego. Natura na dużym ekranie

Sierpień w NCK zabrzmi inaczej - miasto, architektura i dźwięk
Przydatne dane teleadresowe
- Pałac Młodzieży w Gdańsku - zajęcia artystyczne, zapisy i kontakt
- Sąd Apelacyjny w Gdańsku - kontakt, wydziały, godziny i dojazd
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku - kontakt, telefony i zasady wezwania karetki
- Kuratorium Oświata w Gdańsku - kontakt, wydziały, delegatury i najważniejsze sprawy
- Zakład Poprawczy w Gdańsku-Oliwie - kontakt, odwiedziny, zasady dla rodziców
- Dom Pomocy Społecznej Orunia w Gdańsku - kontakt, godziny, koszty i zasady przyjęcia
