W Brzeźnie święta ruszą w ruch – na plaży będzie zumba i morsowanie

Wielkanocny poranek w Brzeźnie ma zamienić się w otwarte, sportowe spotkanie zamiast spokojnego siedzenia przy stole. Na plaży przy molo pojawią się ci, którzy wolą ruch, zimną wodę i dobrą energię od świątecznego lenistwa. Fundacja Zdrowo i Sportowo w Gdańsku przygotowała wydarzenie bezpłatne i dostępne dla każdego, bez zapisów. To propozycja na Wielki Poniedziałek, która łączy zabawę z odrobiną świątecznej przekory.
- Zumba na plaży ma rozruszać Wielki Poniedziałek
- Bałtyk zakończy sezon morsowania
Zumba na plaży ma rozruszać Wielki Poniedziałek
Już na początku spotkania uczestnicy wejdą w rytm zumby pod gołym niebem. Organizatorzy zaplanowali zajęcia na 6 kwietnia o 11:00 w okolicach mola w Brzeźnie. Całość potrwa 1,5 godziny i poprowadzą ją trzy instruktorki: Wioletta Matynka, Liudmyla Pervushyna i Lisa Vahina.
To jedna z tych miejskich propozycji, które nie wymagają żadnych przygotowań poza chęcią wyjścia z domu. Wystarczy pojawić się na miejscu, bo udział jest darmowy i nie trzeba się wcześniej rejestrować. Dla mieszkańców to po prostu łatwy sposób, by rozpocząć świąteczny dzień w ruchu, a nie przy zastawionym stole.
„Zabierz znajomych, rodzinę i wpadaj. Będzie się działo!” – zachęcają organizatorzy.
Bałtyk zakończy sezon morsowania
Po tanecznym rozgrzaniu przyjdzie czas na chłodniejszy akcent. W planie jest wspólne wejście do Bałtyku o 12:30, które ma symbolicznie domknąć sezon morsowania. Do wody mogą wejść nie tylko doświadczeni miłośnicy zimnych kąpieli, ale także osoby, które dopiero chcą spróbować.
Takie zakończenie świątecznego spotkania dobrze wpisuje się w charakter Brzeźna – miejsca, gdzie plaża i molo od lat przyciągają ludzi szukających aktywności nad morzem. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem [email protected].
na podstawie: serwis gdansk.pl.
Ostatnie Artykuły

Upał, ulewa i muzyka do nocy. Męskie Granie w Gdańsku

Carillony zabrzmią z gdańskich wież. Przed nami muzyczne weekendy

Lenny Kravitz porwał Ergo Arenę. Rock, soul i energia bez daty

Żuraw rozbiera most na Podwalu. W tle trwa wielka przebudowa torowiska

Jarmark św. Dominika wraca z nowymi punktami. Będzie 715 stoisk

Hala Olivia pod kontrolą policji. 63 pojazdy i trzy zatrzymane prawa jazdy

Skrzyżowanie przy Wojskiego i Stolnika zostanie zamknięte. Powstanie wyniesiona tarcza

Na Westerplatte odnaleziono część moździerza użytego w 1939 roku

Wybrzeże Gdańsk poznało rywali. W Ergo Arenie czeka europejski test

Stulatek z Oliwy ma ponad tysiąc zdjęć. Każde przechowuje kawałek historii

Nocny wypadek w Bolesławowie zakończył się śmiercią 19-latka

Policjanci wzmacniają patrole nad morzem. Uwaga na bezpieczeństwo kąpielisk

Sześć wieczorów z kinem pod gwiazdami w Pruszczu Gdańskim

Na Batorego będzie wspólne święto. Dom Sąsiedzki kończy 10 lat
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Barbary w Gdańsku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku - adres, telefony, sprawy do załatwienia
- Trójmiejski Park Krajobrazowy w Gdańsku - kontakt, szlaki i przyroda
- Oddział Celny Graniczny Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo - kontakt, godziny, odprawa celna
- Parafia bł. Doroty z Mątew w Gdańsku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Port Czystej Energii Gdańsk - kontakt, zwiedzanie, edukacja ekologiczna
