Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Latanie samolotem wcale nie musi być związane z bardzo wysokimi kosztami. Dzisiaj bilety lotnicze często są tańsze niż te na koleje czy na autokary. Jak oszczędzać na podróżowaniu samolotami?

Korzystanie z przelotów samolotami już dawno przestało być zarezerwowane tylko dla majętnych podróżników. Teraz bilety lotnicze na wymarzone wycieczki można kupować w bardzo atrakcyjnych cenach. Oto porady, dzięki którym można oszczędzić na nich jak najwięcej!

1. Kupuj bilety lotnicze on-line
Najlepsze okazje na przeloty czekają w internecie – to także najwygodniejszy sposób, aby pozyskać bilety lotnicze. Nie trzeba wychodzić z domu, aby szybko i wygodnie przejrzeć oferty biletów linii lotniczych na praktycznie całym świecie, a potem w parę kliknięć dokonać rezerwacji.

Do dyspozycji mamy szeroką gamę serwisów pozwalających na rezerwowanie biletów on-line. Warto przeglądać oferty na różnych z nich, ponieważ ceny dla tych samych lotów mogą się różnić!

2. Elastycznie wybieraj datę podróży
Jeśli masz możliwość doboru daty podróży, sprawdzaj oferty dla lotów także dla okolicznych dni. Dzięki temu można wyszukać najtańsze loty jeszcze łatwiej!

Za bilety lotnicze najczęściej trzeba zapłacić więcej wtedy, gdy chodzi o podróże w weekendy oraz w święta. Podróżowanie w tygodniu jest związane z niższymi opłatami.

3. Poluj na okazje
Linie lotnicze często organizują różnego rodzaju promocje dla swoich klientów. Warto więc trzymać rękę na pulsie, aby nie przegapić najlepszych propozycji.

Najlepiej zapisywać się do newsletterów w serwisach sprzedających bilety oraz korzystać z mediów społecznościowych, aby być na bieżąco.

4. Nie bój się przesiadek
Wiadomo, że lot bez przesiadek jest wygodniejszy i zajmuje mniej czasu niż ten z przesiadkami. Warto być jednak przygotowanym na przesiadki, jeśli chcemy zapłacić za podróże jeszcze mniej.

Dłuższe przesiadki to także okazja do tego, aby bliżej zapoznać się z różnymi ciekawymi zakątkami na świecie. Przesiadki na mniejszych, peryferyjnych lotniskach to gwarancja niższej ceny.

5. Kupuj wcześniej i płać mnie
Na koniec warto jeszcze wskazać, żeby rezerwację na loty wykonać jak najszybciej – im prędzej zdecydujemy się na podróż, tym mniej będziemy mogli za nią zapłacić. To szczególnie ważne wtedy, gdy planujemy wycieczkę w okresie wakacyjnym albo w okresie świąt, gdy zainteresowanie lotami jest większe niż na co dzień.

Więcej pomocnych porad dla podróżników można znaleźć już teraz w serwisie internetowym: http://www.studioprzygody.pl/. Zapraszamy do sprawdzenia ich już teraz!

samolot

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.