Prezydent RP w Człuchowie

Prezydent RP Andrzej Duda gości dziś w Człuchowie. Towarzyszy mu Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z mieszkańcami miasta. Prezydent przyznał, że doskonale zna i pamięta te tereny. Bywał tu na obozach harcerskich. W przemówieniu nawiązał do bogatej, sięgającej XII wieku, historii Człuchowa, do niełatwych lat powojennych.

Prezydent mówił o niwelowaniu różnic między tzw. Polską A i B, o programie 500 + .
- Najważniejszym dla mnie zadaniem, jakie sobie postawiłem, jest to, aby przeciętna polska rodzina, która żyje w Człuchowie, w Chojnicach, Wałczu czy innym mieście, które nie jest największym miastem w Polsce, która do tej pory w głębi serca może pewnie myślała, że mieszka w Polsce „B”, czuła, że władza dba o nią, i że wreszcie Polska zmienia się na lepsze, gdzie praca jest doceniania, gdzie doceniany jest ten trud codzienny zwykłego człowieka – podkreślił Andrzej Duda.

Dziś prezydent podpisał projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej.
Wierzę w to, że będziecie państwo wkrótce mogli już odczuć zbawienne skutki jej działania - w postaci planowanej profilaktyki, planowanej edukacji, także i akcji informacyjnej realizowanej wobec najmłodszego pokolenia, jak żyć, aby uchronić się przed chorobami nowotworowymi, jak żyć najbardziej zdrowo i ekologicznie, jak chronić środowisko naturalne – mówił na spotkaniu z mieszkańcami Człuchowa.

W programie wizyty jest jeszcze spotkanie z samorządowcami.

Fotorelacja z wizyty na naszej stronie Facebook - kliknij