Zimowe zajęcia w mieście i o mieście – to propozycja IKM na dwa tygodnie ferii dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Dwa cykle zajęć, podczas których zbudujemy Gdańsk w miniaturze i ekologiczne makiety budynków zgodne z najnowszymi trendami, odbędą się 11 – 15 lutego oraz 18 – 22 lutego w godzinach 10.00 – 13.00. Koszt jednego spotkania to 15 zł. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ale to nie wszytko, zapraszamy również na warsztaty międzypokoleniowe, stwórzmy razem archiwum rodzinne, 13 lutego od 11.00 do 15.00. Wstęp za darmo, obowiązują zapisy: archiwumrodzinne.evenea.pl.

– Podczas pierwszego tygodnia ferii przyjrzymy się poszczególnym detalom budynków. Zastanowimy się jakie występują w nich kolory, kształty czy dekoracja. Wspólnie przyjrzymy się szyldom umieszczanym na budynkach i zaprojektujemy nowe. Dzięki zabawie odpowiemy sobie na pytanie, czy każdy budynek to zabytek. Jako architekci sami zbudujemy budynki tworząc makietę miniaturowego Gdańska – zapowiada Margareta Sobczak.

11 – 15 lutego, „Gdańsk w miniaturze”. Tematy zajęć: kolory, kształty, dekoracja, szyldy, zabytki. Czas trwania: 10.00 – 13.00. Koszt udziału: 15 zł. Płatność na miejscu. Uczestnicy i uczestniczki mogą przyjść na dowolną liczbę warsztatów. Planowana wielkość grupy: 20 osób. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

– W drugim tygodniu, w trakcie cyklu „Eko-Gdańsk” ferii zajmiemy się ekologicznymi budynkami. Zastanowimy się nad rozwiązanymi, dzięki którym są one przyjazne dla środowiska. Zobaczymy czy w Gdańsku możemy znaleźć tego rodzaju miejsca. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują ekologiczne rozwiązania, które następnie staną się idealnym budynkiem w Gdańsku – mówi prowadząca.

18 – 22 lutego, „Eko-Gdańsk”. Tematy zajęć: dachy, oświetlenie, ogrody, woda w budynku, składamy Eko-budynek. Czas trwania: 10.00 – 13.00. Koszt udziału: 15 zł. Płatność na miejscu. Uczestnicy i uczestniczki mogą przyjść na dowolną liczbę warsztatów. Planowana wielkość grupy: 20 osób. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ale to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy na ferie. 13 lutego od 11.00 do 15.00 zapraszamy na na warsztaty międzypokoleniowe Stwórz cyfrowy album rodzinnych zdjęć za pomocą smartfona! Obowiązują zapisy: https://archiwumrodzinne.evenea.pl/

Porządkowanie, skanowanie i archiwizowanie prywatnych zdjęć może dać wiele satysfakcji zarówno dorosłym jak i młodzieży. Dziś jest to coraz łatwiejsze dzięki możliwościom naszych smartfonów i aplikacjom fotografowania, obróbki zdjęć i dyskom wirtualnym. Niestety nie zawsze wiemy, od których aplikacji zacząć, które z setek funkcji zaoszczędzą nam czas podczas obróbki i który dysk najlepiej spełni nasze oczekiwania (np. ustawień prywatności albo darmowej pojemności). Podczas warsztatu zajmiemy się właśnie tym.

Kogo zapraszamy: Zespoły minimum 2 osobowe, w których minimum dwie osoby będą reprezentować dwa różne pokolenia tzn. np mama – syn, dziadek – wnuczka, babcia – wnuk itd itp. (UWAGA 1 bilet to udział 1 zespołu od 2 do max 3 os.) Przy czym najmłodsza osoba w zespole nie powinna mieć mniej niż 12 lat.

Fajnie? Fajnie! Zacznij od zapisania się lub swojego dziecka/rodzica/babci/dziadka/wnuczka/wnuczki na warsztaty!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.