Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Życie w pojedynkę nie jest proste i to z różnych względów. Jednak posiadanie pary to też nie sama droga usłana różami, chyba że przy okazji wspomni się o kolcach tych kwiatów. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze, bycie singlem czy jednak swoiste uwikłanie w relacje damsko-męskie? Każdy może mieć tu własne zdanie, wynikające najczęściej z indywidualnego doświadczenia. Większość ludzi skłonna jest uznać, że mimo wszystko życie we dwoje daje więcej satysfakcji. Faktycznie potwierdzają to przeróżne badania naukowe. Jednak z zastrzeżeniem, iż na korzyści mogą liczyć ludzie szczęśliwi w swoich związkach. W przeciwnym razie posiadanie partnera może bardziej szkodzić niż pomagać w życiu.

Korzyści płynące ze związku

Związek na zdrowie

Udany związek dostarcza wsparcia. Emocjonalnego, społecznego, finansowego, a nawet sprzyja zdrowiu. Badania pokazują, że ludzie w takich relacjach dłużej żyją. Przypadek? Bynajmniej, wsparcie drugiej osoby obniża poziom długotrwałego stresu, osłabiającego układ immunologiczny. Poza tym opieka partnera przekłada się na lepsze warunki do rekonwalescencji i szybszy powrót do zdrowia, jeżeli już zdarzy się zachorować. Satysfakcjonujące relacje damsko-męskie dają każdemu z partnerów poczucie przynależności. Ciężary dźwiga się we dwoje, natomiast po powrocie do domu wita człowieka ukochana, zaufana osoba. Żyje w pojedynkę nie daje tego wszystkiego. Ponownie należy jednak podkreślić z całą mocą, że toksyczny związek nie przynosi wymienionych korzyści. Pogłębia natomiast poczucie samotności, stres i problemy.

Wsparcie w różnych obowiązkach

Samotne rodzicielstwo to wysiłek nie do pojęcia, dla kogoś kto tego nie przeżył. Nie bez powodu w tradycji za wychowywanie dzieci odpowiedzialne były małżeństwa. Trwały związek pozwala parze dorosłych ludzi podzielić się obowiązkami, związanymi z opieką nad małoletnim. Dotyczy to między innymi możliwości poświęcania mu czasu, a także zabezpieczenia finansowego. Współczesne kobiety są coraz bardziej niezależne. Nie ma jednak co ukrywać, że wciąż większość z nich zarabia mniej niż mężczyźni. Upłynie jeszcze sporo wody, nim na tym polu rzeczywiście się coś zmieni. Póki co relacje damsko-męskie warto rozważyć także w tym kontekście. Kobiecie dają one poczucie większej stabilizacji, dzięki której może zająć się wychowaniem dziecka. Wbrew temu co się dzisiaj często słyszy, nie można mieć w życiu wszystkiego. Chociażby dlatego, że doba nadal ma tyle samo godzin, a obowiązków przybywa. Jest łatwiej, jeżeli można się nimi podzielić. Co nie znaczy, że twardy człowiek nie poradzi sobie sam.

Dodatkowe informacje

Naucz się skutecznego podrywu. Sprawdź stronę https://www.uwodzenie.org/portale-randkowe-a-strumien-kobiet-do-twojego-zycia/ i dowiedz się więcej