Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza aktywistów, edukatorów, animatorów kultury i wszystkie osoby, które chcą zrealizować działanie kulturalne w przestrzeni miasta (na Placu Kobzdeja) do składania wniosków w wyjątkowej odsłonie programu Otwarty IKM. Letnia odsłona programu realizowana jest w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Wniosek, który dostępny jest na stronie www.otwarty.ikm.gda.pl, należy złożyć mailowo lub pocztą do 9 maja. Czas realizacji wydarzeń to weekend 8-9 czerwca.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. W letnim naborze wniosków można aplikować o wsparcie nawet do 2 000 zł.

Wnioski z pomysłami projektów i wydarzeń plenerowych, które mogłyby odbyć się na Placu Kobzdeja należy składać do 9 maja w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk) lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej programu Otwarty IKM www.otwarty.ikm.gda.pl do 15 maja 2019r. Dla osób chętnych uruchomione zostaną konsultacje telefoniczna (58 760 72 16) lub mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w dniach 23 do 26 kwietnia 2019 oraz 6-9 maja.

W ramach programu otwarty IKM w 2018 roku odbyły się m.in.: czytania performatywne, spektakle teatralne, koncerty dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty szycia, spotkania z psycholożkami i rozmowy o przemocy wobec kobiet, czy spotkanie autorskie z wykładem naukowym dr hab. Janusza Leona Wiśniewskiego Czy miłość to (neuro)peptyd? Osoby zainteresowane miejskim ogrodnictwem mogły zrobić antysmogowy ogród w słoiku. W sieni IKM swoje portfolio prezentowali studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Regulamin Otwarty IKM na Placu Kobzdeja: klik
Wykaz sprzętu na Placu Kobzdeja: klik
Wniosek do projektu Otwarty IKM: klik