Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Biura serwisowane w Polsce to nie jest nic popularnego, chociaż już lata temu, moglibyśmy skorzystać z usług tego typu. Obecnie, zauważalne jest to, że coraz więcej klientów korzysta z takich ofert, a chociażby w Warszawie powstają nowe biura serwisowane. Są to budynki, w których na co dzień funkcjonują tysiące pracowników, a wykorzystują to zarówno prawnicy, jak i niezliczona ilość handlowca zza granicy. Spotkamy tam też wiele naszym rodzimych firm, które szukają oszczędności w kwestii wynajmu siedziby.

Jeśli interesuje nas małe biuro Warszawa jako stolica naszego kraju, zapewne będzie w stanie zaoferować nam wiele lokali do wynajęcia. Co ciekawe, jeśli nie zajmujemy się nieruchomościami biurowymi, ciężko abyśmy wiedzieli czym są serwisowane biura. Na pewno przyda nam się wiedza związana z tego typu usługami, a także kiedy będzie to dla nas opłacalna opcja, z które warto skorzystać.

Czym jest serwisowane biuro?

Najprościej rzecz ujmując, biuro serwisowane do miejsce w pełni przygotowane do pracy, gdzie potrzebny będzie nam wyłącznie nasz komputer. Powierzchnia biur tego typu jest zawsze zaopatrzona w profesjonalną recepcję z poczekalnią, aneksy kuchenne, toalety, sale konferencyjne, a także gabinety dla firm. Są to biura, w których otrzymamy środowisko pracy w okolicznościach zbliżonych do tych korporacyjnych. Pracownik recepcji, odpowiedzialny jest za obsługę przesyłek oraz rozmów telefonicznych. Cała powierzchnia jest codzienne sprzątana, a cała administracja biura oraz związane z nią opłaty nie należą do naszych obowiązków. Co więcej, to my decydujemy o liczbie wynajmowanych gabinetów i możemy elastycznie zmieniać ilość sal, które będą nam potrzebne w danym momencie rozwoju.

Małe biuro w Warszawie, a może biur serwisowane? – Najważniejsze fakty

Dlaczego nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z biurem serwisowanym?

Tak naprawdę, wcale nie musi tak być, gdyż na całej powierzchni Warszawy działa sporo tego typu biur, stąd też istnieje szansa, że byliśmy w takim miejscu, w ogóle o tym nie wiedząc.

Nie są to biura, które przedstawiają się swoim logotypem, ponieważ nie należy to do najważniejszych spraw. Jeśli trafimy do biura serwisowanego biura w roli gościa, najczęściej zobaczymy wyłącznie recepcję. Ta działa w imieniu klienta, zupełnie jakby była jego własną. To jest właśnie jedna z ciekawych zalet lokali tego rodzaju, ponieważ klient w ogóle nie musi wiedzieć o tym, że firma nie jest w posiadaniu tego biura.

Kto może otrzymać dostęp do serwisowanego biura?

Sam gabinet jest dostępny jedynie dla nas, natomiast z wyłączeniem części wspólnych, którymi są aneksy kuchenne ale też recepcja. Co więcej, biuro serwisowane nie działa na takich samych zasadach, jak bardziej popularny coworking.

Kiedy stawiamy na wynajem biura wysokiej jakości, istnieje szansa, że będziemy mogli skorzystać z kart magnetycznych, które umożliwiają całodobowy dostęp do gabinetu. W przeciwnym wypadku, otrzymamy własny komplet kluczu. Bywa też, że spotkamy się z pewnymi limitami, które związane są z dostępnością do biura, chociażby zakaz użytkowania po godzinie 20:00.

Do biura może wejść serwis sprzątający, natomiast dostęp można ograniczyć, np. do czasu kiedy to my znajdujemy się w pracy. Podobnie wygląda to w wypadku technicznego serwisu, zajmującego się chociażby serwisowaniem klimatyzacji, jednak konieczne jest uprzednie umówienie się na taką wizytę.

Co zyskamy, stawiając na biuro serwisowane z najwyższej półki?

- Dostęp do budynku i powierzchni biurowej o najwyższym standardzie

- Brak konieczności trudzenia się z administracją biura

- Elastyczne podejście do zmiany warunków, dotyczących naszych potrzeb

- Profesjonalna obsługa na recepcji ze znajomością języka angielskiego

- Serwis sprzątający i techniczny na wysokim poziomie

- Prestiżowy biurowiec w atrakcyjnej lokalizacji

- Świetnie wyposażony aneks kuchenny.