Gdzie można kupić uszczelki spiralne?

Uszczelnienia spiralne stosowane są przede wszystkim w branżach chemicznej, petrochemicznej czy energetycznej. Pozwalają na uzyskanie szczelnych połączeń w instalacjach pracujących także w wymagających warunkach. Gdzie można kupić tego typu uszczelki?

Specjalne uszczelki spiralne dostępne obecnie w sprzedaży można dopasować do różnych miejsc aplikacji. Są one wykorzystywane głównie do uszczelniania różnego rodzaju połączeń w instalacjach, także tych pracujących w wysokich temperaturach i pod wysokim ciśnieniem.

Budowa uszczelki spiralnej jest nieco inna niż standardowych uszczelek. Stosuje się wówczas profilowaną taśmę stalową w kształcie litery V, która nawijana jest spiralnie na przemian z materiałem uszczelniającym. Całość osadzona jest na pierścieniu zewnętrznym.

Na spiralne uszczelki stosuje się głównie dwa rodzaje materiałów uszczelniających, a mianowicie jest to taśma PTFE, czyli inaczej taśma teflonowe oraz grafit.

Aktualnie w sprzedaży znajdziemy różne uszczelki tego typu. Gdzie można je zamówić?

Uszczelki spiralne – wybierz sprawdzonego dostawcę

Jeśli planujemy zamówić uszczelki dowolnego typu, powinniśmy zrobić to u sprawdzonego dostawcy, który będzie w stanie zapewnić nam dostęp do wysokiej jakości asortymentu od uznanych producentów.

Dotyczy to także sytuacji, gdy wybieramy uszczelnienia spiralne, które muszą cechować się niezawodnym działaniem. W przeciwnym przypadku nie będą w stanie zapewnić właściwej szczelności połączenia, co może mieć katastrofalne skutki.

Najlepiej uszczelek szukać w asortymencie firmy specjalizujących się w tej branży, czyli na przykład w firmie Becker Polska Uszczelnienia Sp. z o.o., o której więcej poczytać można na jej stronie internetowej.

W ofercie Becker Polska Uszczelnienia Sp. z o.o. można znaleźć pełną gamę uszczelek o szerokim zastosowaniu. Gdy potrzebna będzie uszczelka spiralna, firma może zaoferować swoim klientom najlepszego rodzaju komponenty. To zarówno uszczelki spiralne PTFE, czyli z wykończeniem teflonowym, jak również może być to uszczelka spiralna grafitowa, która przeznaczona jest do stosowania w wyższych temperaturach do 550 stopni Celsjusza oraz pod wyższym ciśnieniem.

Uszczelki dostępne są w różnych średnicach i grubościach, co pozwala na dopasowanie ich specyficznie do miejsca montażu.

Sprawdź oferty na uszczelki spiralne on-line!

Jeżeli potrzebna będzie uszczelka o konstrukcji spiralnej, wówczas tego typu uszczelki możemy znaleźć również za pośrednictwem internetu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby natychmiast znaleźć oferty producentów oraz sprzedawców w tej właśnie dziedzinie.

Warto także wskazać, że konkretna spiralna uszczelka może być często zamówiona on-line. Firmy prowadzą dzisiaj sprzedaż materiałów uszczelniających za pośrednictwem internetu, zapewniając swoim klientom szybki i sprawny dowóz materiałów pod wyznaczony adres na terenie całego kraju.

Podsumowując, uszczelki o konstrukcji spiralnej możemy zakupić przede wszystkim w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą materiałów uszczelniających. Z ich asortymentem można zapoznać się również on-line!