Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Pranie dywanów - Gdańsk

Nie zawsze każdy z nas może pamiętać o regularnym czyszczeniu dywanów. Producenci zalecają, że powinny być prane co najmniej raz w roku. W wielu polskich domach dba się o nie jedynie poprzez regularne odkurzanie i mniej regularne, powierzchowne, czyszczenie ewentualnych zabrudzeń. Sprawa jest bardziej skomplikowana dla posiadaczy dywanów puszystych, w których zanieczyszczenia wchodzą w głąb włosia, co utrudnia ich usunięcie. Mało kto pamięta, że „wnętrze” dywanu, na który codziennie staje się bosymi stopami jest wylęgarnią roztoczy. Czy jest możliwe efektywne czyszczenie dywanu domowymi sposobami?

Pranie dywanów – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

Do wielu zanieczyszczeń lub roztoczy może po prostu nie dotrzeć kij naszej miotły, odkurzacz, a nawet specjalne chemiczne preparaty. Dlatego warto oddać dywan w ręce profesjonalistów. Osoby zajmujące się tym profesjonalnie wiedzą dokładnie, jak wyczyścić każdego rodzaju dywan, nie uszkadzając go. Ponadto takie firmy często oferują konserwację, a nawet odnowę dywanów. Posiadacze drogich, perskich produktów mogą za odpowiednią opłatą zyskać nowy dywan. Oprócz nieskazitelnej czystości klienci zyskują dywan bez jakichkolwiek roztoczy. Co więcej, to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ wywabianie uporczywych plam metodami domowymi jest często czasochłonne. Pieniędzy, ponieważ nie wiemy, jakie konkretnie środki mogą wspomóc czyszczenie. Kupujemy specyfiki, które użyjemy tylko raz. Takie preparaty rzadko działają zgodnie z etykietą czy reklamą.

Na czym polega czyszczenie dywanu?

Metod jest wiele, najlepszą jest metoda rozproszenia wody z użyciem specjalnych środków chemicznych. Następnie wszystkie zanieczyszczenia i woda są zbierane z dywanu odkurzaczem piorącym (tzw. Kärcherem). Używane środki piorące muszą posiadać certyfikaty umożliwiające bezpieczny kontakt ze skórą. Jeżeli dywan nie został dostatecznie wyczyszczony z zabrudzeń, proces jest powtarzany. Jeżeli klient sobie tego zażyczy, firmy oferują dodanie olejku nadającego zapach świeżości.

Ile kosztuje pranie dywanów?

Cena wyczyszczenia dywanu nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników:

  • Wielkość dywanu,
  • Stopień zabrudzeń,
  • Ilość użytych do wyczyszczenia środków.

Większość firm świadczących takie usługi ma określony cennik. Np. w przedsiębiorstwie Washman cena prania dywanu to 7 zł za m2. Najczęściej jednak klient umawia się na konsultacje z pracownikami firmy, a usługa czyszczenia dywanu zostaje wyceniona biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Ponadto na rozmowie klient dowiaduje się, ile trwa proces czyszczenia i kiedy może odebrać swój dywan.

W przypadku większych zanieczyszczeń, tj. sierści, plam z krwi lub moczu, koszt usługi może wzrosnąć o dodatkowe 50% ceny. Takie dywany wymagają znacznie większego nakładu pracy i środków. W przypadku usług specjalnych należy kontaktować się bezpośrednio z firmą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy obsłużeni, ponieważ w naszych czasach istnieje wiele efektywnych technologii czyszczenia.

Jak się przygotować do wizyty przedstawiciela firmy?

Należy się upewnić, że posiadamy w domu dostęp do wody i prądu (230 V). Po wykonaniu usługi należy dywan pozostawić do wyschnięcia na 12 do 24 godzin.

Polecane firmy w Trójmieście

Przeglądając Internet można łatwo zauważyć, że firm świadczących usługę prania dywanów jest wiele. Najważniejszą kwestią braną pod uwagę w wybraniu firmy są opinie innych klientów. Dobre opinie ma wspomniany wyżej Washman.pl. Oferta jest przejrzysta, a firma podaje przybliżony koszt usługi. Wyczyszczenie swojego dywanu mogą już zlecić mieszkańcy Trójmiasta (Gdańska, Gdyni oraz Sopotu), a także Wejherowa, Redy i Rumi. Na stronie internetowej są również dostępne artykuły dotyczące usług czyszczenia. Washman deklaruje bezpłatny dojazd w granicach Trójmiasta. Poza granicami koszt wzrasta co 1 zł za 1 km, licząc od centrum Gdańska.