Miasto w książkach - Gdańsk

Środek aglomeracji, jedno z trzech największych miast polskiego Wybrzeża. Znany, ceniony i tłoczny – czy Gdańsk jest taki naprawdę? Zobacz, jaki wizerunek miasta zapisał się w albumach, baśniach i na fotografiach. Poznaj Gdańsk, jakiego nie będziesz miał okazji widzieć!

Gdańsk w albumach

Historyczny Gdańsk to coś znacznie więcej niż fakty. Poznaj Gdańsk, jaki pozostał w wyjątkowych kolekcjach albumów – historyczny, codzienny, uchwycony wtedy, gdy zupełnie się tego nie spodziewał. Zastanawiasz się, czy warto szukać charakteru miast, którego dzisiaj już nie ma?

Historia na tyle fascynuje, na ile postaraliśmy się, by fascynowała. Ucząc się losów państwa, warto sięgnąć daleko poza kanon lektur szkolnych i wymaganych publikacji. Jeśli szukasz miasta takiego, jakim rzeczywiście było, wybierz album Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer pierwszy oraz Spacer drugi lub wyjątkową serię fotografii Kosycarza Niezwykłe zwykłe zdjęcia, tym razem odnoszącą się do Serca Gdańska.

Kolejne strony albumu traktującego o wyjątkowej dzielnicy Gdańska, Wrzeszczu to zbiór unikalnych widokówek. Wrzeszcz na dawnej pocztówce to album ze szczególną misją, będącą wezwaniem do przywrócenia historycznego charakteru, utraconemu po II Wojnie Światowej Parkowi Jaśkowej Doliny.

Niezwykłe zwykle zdjęcia Kosarzy to sposób na poznanie powojennego Serca Gdańska – jego ruin, codziennego życia, ludzi i zwykłych wydarzeń. Fotograficzna historia Gdańska, której zapis rozpoczęty w 1945 roku trwał do czasów współczesnych.

Świadectwo książek

Bajki, baśnie, legendy, wspomnienia i reportaże, albumy – historia, w każdym swoim wymiarze zdaje się być tak obszerna, że trudna do zamknięcia w książkach, jednak, o dziwo, ciągle się w nich mieści. Jeśli szukasz sposobu, jak skutecznie i przede wszystkim, atrakcyjnie, przedstawić najmłodszym i najstarszym słuchaczom historię nie tylko Gdańska, ale poszczególnych polskich miast, oferta wyjątkowych książek – albumów, wspomnień i reportaży – będzie najdoskonalszym rozwiązaniem.

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać bogate zaplecze książkowe w codziennej edukacji? Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać projekty edukacyjne, których realizacja wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim całkowitego zaangażowania. Wspólne poszukiwania mogą okazać się doskonałym czynnikiem, budującym często już nieistniejącą, więź międzypokoleniową.

Poznając Gdańsk z innej niż dotychczas perspektywy, zainspiruj się i zatroszcz o pozostałe miejsca w Polsce – podejmij misję i odkryj Polskę na nowo.