Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Policjanci z komisariatu w Oliwie zatrzymali mężczyznę, który mając świadomość, że jest poszukiwany przez funkcjonariuszy, chciał uciec do Niemiec. 59-latek był bardzo zaskoczony, gdy do drzwi jego mieszkania zapukali policjanci w momencie, gdy on stał w przedpokoju z walizkami, gotowy do wyjścia na pociąg. Kolejny poszukiwany dwoma listami gończymi został zatrzymany przez kryminalnych z Suchanina podczas kontroli drogowej. 42-latek z Gdańska zgodnie z dyspozycją sądu na najbliższe lata trafi do zakładu karnego.

Do policjantów z Gdańska każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem policjantów jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Nie udało się to jednak 59-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu w Oliwie. Policjanci operacyjni ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Oliwa może przebywać gdańszczanin, który od roku ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za kradzież. Funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Pod ustalonym adresem zastali poszukiwanego 59-latka. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, tym bardziej, że weszli oni w momencie, gdy on stał w przedpokoju z walizkami, gotowy do wyjścia na pociąg. 59-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez kryminalnych z Suchanina. Wczoraj popołudniu policjanci zdobyli informację, że w rejonie dzielnicy Wrzeszcz samochodem marki Opel Astra kieruje mężczyzna, który jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli. Podczas sprawdzania tożsamości mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 42-latek z Gdańska jest poszukiwany dwoma listami gończymi do osadzenia w zakładzie karnym, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat i siedmiu miesięcy za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu zostanie przewieziony do zakładu karnego.