Dlaczego tak ważny jest wybór trumny?

Trumna powinna być nie tylko solidna, ale również gustowna i okazała. Wiele osób uważa, że jest to wyraz szacunku do zmarłego. Mogłoby się wydawać, że nie ma większego znaczenia, gdzie zostanie pochowane ciało, jednak nie jest to prawdą! Należy pamiętać, że elegancka i solidna konstrukcja nie musi kosztować majątku, a więc nawet osoby z mocno ograniczonym budżetem nie powinny podejmować zbyt pochopnej decyzji zakupowej. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią publikacji, gdzie zamieszczono wiele przydatnych informacji.

Czy trumna musi zostać dopasowana do rodzaju pochówku?

Nie każdy wie, że trumna musi zostać właściwie dopasowana do rodzaju pochówku. W przypadku pochówku tradycyjnego dobrze jest postawić na model wyposażony w metalowe okucia, a także tkaninę wyścielającą wnętrze konstrukcji. Taki model kompletnie nie sprawdzi się podczas kremacji. Trumna do spopielenia zwłok musi być wykonana z naturalnego, a zarazem łatwopalnego materiału. Nie może być ona malowana, impregnowana czy lakierowana. Ważne jest również to, aby nie posiadała ona żadnych elementów metalowych czy z tworzyw sztucznych, ponieważ mogłyby one nie zostać spalone.

Trzeba wiedzieć, że istnieją także trumny specjalistyczne, które wykorzystywane są jedynie w określonych przypadkach. Są one potrzebne podczas transportu zmarłego z zagranicy. Ponadto, stosuje się je w sytuacji, gdy doszło do ekshumacji zwłok. Warto zaznaczyć, że takie konstrukcje spełniają szereg restrykcyjnych przepisów. Bezpośrednio wpływa to na wyższą cenę ich zakupu.

Czym kierować się podczas wyboru trumny?

Wybór odpowiedniej trumny bywa nie lada wyzwaniem. Najważniejsze jest to, aby konstrukcja była trafnie dopasowana do osoby zmarłej. Rozmiar należy dopasować zarówno do wzrostu, jak i wagi. Może okazać się, że z różnych powodów konieczny jest zakup trumny o niestandardowych wymiarach. Należy zaznaczyć, że ciało składane jest do trumny z należytym szacunkiem. Niedopuszczalne jest więc układanie go w konstrukcji, która nie zapewnia optymalnej ilości wolnej przestrzeni.

Wybierając trumnę należy zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Najczęściej można spotkać się z konstrukcjami drewnami. W sprzedaży znajdują się zarówno tańsze, jak i droższe modele. Im lepszy gatunek drewna, tym wyższa cena zakupu. Priorytetem jest, aby trumna była mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także negatywne oddziaływanie czynników otoczenia.

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Róża, organizując od lat uroczystości żałobne na wszystkich cmentarzach Gdańska i okolic, potrafią doskonale doradzić w wyborze usługi pogrzebowych, a więc i w doborze najwłaściwszej trumny. W asortymencie firmy Róża znajdują się zarówno trumny dębowe, jak i te, które zostały przygotowane z innych rodzajów drewna. Dzięki temu każdy klient może wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadała jego oczekiwaniom oraz charakterowi pogrzebu.