W piątek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Srebrnej. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, ustalili, że 35-latka z powiatu żywieckiego kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z autobusem miejskim. Podczas badania stanu trzeźwości kierującej citroenem, okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. 35-latka trafiła do szpitala na dalsze badania, a policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
 W sobotę przed godziną 01:00 w nocy na ul. Marynarki Polskiej policjanci skontrolowali kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Funkcjonariusze od 23-letniego obywatela Ukrainy wyczuli zapach alkoholu. Kierujący został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Gdańska był pod wpływem prawie promila alkoholu. Mężczyzna dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali 23-latka i przewieźli do komisariatu. Samochód, którym jechał obywatel Ukrainy, został odholowany na parking strzeżony. Do kolejnej interwencji doszło w sobotę po godzinie 07.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Leśna Góra kierujący alfa romeo najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali do kontroli tego mężczyznę. Policjanci zbadali 52-latka z Gdańska alkomatem. Podczas badania okazało się, że kierujący alfa romeo miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.  W niedzielę po godzinie 08:30 na ul. Siennickiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 53-latek ze Starogardu Gdańskiego został zbadany alkomatem, który wykazał, że mężczyzna był pod wpływem prawie promila alkoholu. W niedzielę po godzinie 17:00 na ul. Popiełuszki funkcjonariusze drogówki skontrolowali 25-latka z Gdańska kierującego motocyklem. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że ma ona sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał go do września 2023 roku.
Za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Kierowanie mimo braku uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywną. Poza tym sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.