W niedzielę po północy policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z hosteli na Kokoszkach doszło do awantury, podczas której sprawca znieważył słowami wulgarnymi 21-latkę z Mołdawii, a kiedy w jej obronie stanął 22-letni Mołdawianin, 28-latek z Gruzji wyciągnął nóż i zaatakował mężczyznę. Po zdarzeniu napastnik uciekł.
Policjanci udzielili rannemu 22-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali krwotok, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia, która przewiozła 22-latka do szpitala. Na miejscu policyjni wywiadowcy ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Podczas przeszukania terenu na ul. Kartuskiej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę przypominającego sprawcę ataku. 28-letni obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas czynności w tej sprawie śledczy ustalili, że pokrzywdzony 22-latek doznał obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni, a podczas zdarzania był narażony na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty za uszkodzenia ciała i znieważenie. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia. Za przestępstwo znieważenia grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.