W sobotę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Wały Jagiellońskie  sprawca wybił szybę w jednym ze sklepów. Straty oszacowano na tysiąc złotych.

Na miejsce pojechali kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, którzy bardzo dokładnie sprawdzili teren. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek sprawcy i zaczęli szukać wandala. W poniedziałek w nocy kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna idzie ul. Wały Jagiellońskie. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 43-latka z powiatu iławskiego. Mężczyzna miał na sobie buty oraz czapkę, w których zarejestrowały go kamery w momencie popełniania przestępstwa. 

Policjanci ustalili, że podczas zdarzenia sprawca podszedł do witryny sklepowej i górną częścią pleców oraz głową zbił w niej szybę. Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut za uszkodzenie szyby.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.