najpiękniejsze perfumy

Perfumy mają niezwykłą moc i potrafią dodać człowiekowi siły. To aromaty przenoszące do niezwykłych krain, czyli sposób na odcięcie się od rzeczywistości. Sprawdź, jakie kompozycje zapachowe pasują do poszczególnych znaków zodiaku.

Byk – stabilne bezpieczeństwo

Byki to wytrzymałe i uparte osoby. Idealnie kreują postać zdeterminowanego pana domu, który ma cel utrzymania aury bezpieczeństwa. W dążeniu do tej idei wspomoże go równie stabilny zapach. Między innymi może to być kompozycja stworzona na podstawie mitologicznego ducha natury. Dasos Giardino Benessere to propozycja z kolekcji Titani otwierająca się aromatyczną lawendą oraz sycylijskim szafranem. Serce tworzy indyjska paczula oraz tahitańska wetyweria, którą otula baza z dębowego mchu, czyli esencja domowego ogniska.

Rak – opiekuńcza hojność

Empatyczny rak ceni sobie bliskość. To osoba opiekuńcza, która potrzebuje miłości w swoim życiu. Ich wspaniałość i hojność podkreślą między innymi perfumy Magnificat V Canto z kolekcji Blu. W pierwszej chwili emanują one szczęściem i słodyczą róży z pudrem kamiennym. Wyrazista ambra głowy przechodzi w serce z waty cukrowej, geranium oraz drzewa sandałowego. Całość wzmacnia kadzidło z subtelną słodyczą wanilii. Taka kompozycja idealnie sprawdzi się w codzienności ambitnego i hojnego raka.

Panna – odpowiedzialni analitycy

Postać panny rysuje się jako dokładny i skupiony na detalach analityk. Charakteryzuje ją odpowiedzialność oraz krytycyzm. Ta surowość przeplata się z elegancją, którą esencję wyczuć można przykładowo w perfumach Orza Tiziana Terenzi. Ta kompozycja z kolekcji Sea Stars emanuje determinacją, którą otwiera zielone jabłko oraz kokos. Serce spowija bukiet szlachetnych kwiatów, czyli orchidei, róży i jaśminu. Wszystko to otacza mgła aromatycznych nut drzewnych wspierana słodyczą wanilii i ciepłem rozgrzanego karmelu.

Strzelec – pogodni optymiści

Osoba urodzona pod znakiem strzelca przede wszystkim wyróżnia się optymizmem. To postać poszukująca przygód, której niezależności nie jest w stanie nic pozbawić. Czasem wychodzi z niej nierozważność wyczuwalna również w perfumach Irae marki V Canto. W kolekcji Blu ta kompozycja opowiada o głębokim uczuciu pozbawiającego człowieka zdrowego rozsądku. Zapach ten otwiera rześkość bergamotki oraz goryczka ziaren kakaowca. Ambicja kryje się w sercu z piołunu oraz kolendry otulona dębowym drewnem.

Wodnik – ekscentryczna wolność

Wodnik to zazwyczaj osoba kreatywna i oryginalna. Ich niezależność podkreśli między innymi zapach Stricnina z kolekcji V Canto. To kreacja z kolekcji Rossa, której nic nie powstrzyma przed osiągnięciem wolności. Czarującą kompozycję otwiera słodycz owoców, w tym cytryny, marakui i czarnej porzeczki. W sercu wyczuwalna jest magnolia pokryta liśćmi figi oraz słodyczą brzoskwini. Wszystko utrwala baza kreowana na nutach brązowego cukru i laski wanilii kontrastowana drzewem sandałowym. Wodnik może otoczyć się taką uwodzicielską mgłą, aby poczuć się sobą.