Wielkanocne spotkanie przy Wajdeloty: radość i tradycja w Gdańsku

2 min czytania
Wielkanocne spotkanie przy Wajdeloty: radość i tradycja w Gdańsku

Wielkanocne spotkanie w Gdańsku przyciągnęło seniorów i lokalnych liderów. Atmosfera radości i wspólnoty zdominowała świąteczne stoły!

  • Wielkanocna tradycja w Gdańsku przy ul. Wajdeloty
  • Radosne powitanie gości i życzenia od władz

Wielkanocna tradycja w Gdańsku przy ul. Wajdeloty

W Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28A w Dolnym Wrzeszczu odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych tradycji. Seniorzy oraz dorośli gdańszczanie z niepełnosprawnością intelektualną zebrali się, aby wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne. To już 35 lat, odkąd oba domy, prowadzone przez Gdańską Fundację “I Ty możesz wszystko”, tworzą przestrzeń dla aktywności i integracji.

Radosne powitanie gości i życzenia od władz

Spotkanie rozpoczęło się od artystycznego powitania, gdzie seniorzy zaprezentowali gościom piosenki oraz wiersze o tematyce wielkanocnej. Emilia Lodzińska, zastępczyni prezydent Gdańska, podkreśliła znaczenie tego wydarzenia:

- Od lat spotykamy się tutaj przed Wielkanocą, to już nasza tradycja - zaznaczyła. - Życzę Państwu zdrowia, radości z życia, nadziei na lepsze jutro.

Wśród obecnych byli również przedstawiciele Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w uroczystości. Aleksandra Kulma, przewodnicząca Rady Dzielnicy, wyraziła swoje zadowolenie z możliwości wspierania lokalnych inicjatyw.

Małgorzata Grabowska, przewodnicząca rady Dziennego Domu Pomocy, zwróciła się do kadry placówki:

- Dziękujemy za wszystko, co dla nas czynicie, abyśmy czuli się jak w domu.

To świąteczne spotkanie to nie tylko czas radości, ale także doskonała okazja do budowania więzi między mieszkańcami a lokalnymi instytucjami. Warto podkreślić, że takie inicjatywy wzmacniają społeczność i tworzą przestrzeń dla wzajemnego wsparcia.

Autor: krystian