Naturalnie z Hevelianum odkryj dziką przyrodę Gdańska na spacerach i spotkaniach

3 min czytania
Naturalnie z Hevelianum odkryj dziką przyrodę Gdańska na spacerach i spotkaniach

Gdańsk zaprasza na wyjątkowe spotkania z naturą w sercu miasta. Już od końca kwietnia mieszkańcy mogą odkrywać tajemnice dzikiej przyrody podczas cyklu spacerów i konferencji, które pozwolą spojrzeć na miejskie tereny z zupełnie nowej perspektywy.

  • Gdańskie tereny zielone ożywają dzięki programowi Hevelianum
  • Gdańsk zaprasza na konferencję i cykl spacerów pośród miejskiej przyrody

Gdańskie tereny zielone ożywają dzięki programowi Hevelianum

Wiosna w Gdańsku nabiera ekologicznego wymiaru za sprawą inicjatywy Naturalnie z Hevelianum!”. To szansa, by wyjść poza utarte ścieżki i poznać bogactwo przyrody ukrytej tuż obok nas w parkach, na wzgórzach i miejskich zakamarkach. Program skierowany jest do wszystkich, którzy chcą połączyć aktywny wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy o zwierzętach, roślinach oraz funkcjonowaniu miejskiego ekosystemu.

Spotkania prowadzone przez ekspertów i pasjonatów ekologii odbywać się będą co dwa tygodnie od 27 kwietnia aż do czerwca. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć zarówno w wykładach, jak i spacerach terenowych, które pozwolą lepiej zrozumieć otaczającą nas naturę. Warto pamiętać, że udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Wypoczynek i nauka na świeżym powietrzu jest ważna w rozwoju każdego człowieka, niezależnie od wieku. Dlatego zdecydowaliśmy się na wyjście z edukacją przyrodniczą na zewnątrz, bliżej natury i mieszkańców. Naturalnie z Hevelianum poza spełnieniem misji przekazywania rzetelnej wiedzy na temat przyrody podaruje uczestnikom możliwość wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu oraz poznania różnych zakątków Gdańska z innej, naturalnej perspektywy. Tematyka i poziom oferty został dobrany w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby i zaskakiwał niezależnie od wieku czy wykształcenia. Nie mogę się doczekać, aż spotkamy się na szlaku.”

Adam Adamczuk , specjalista ds. edukacji ekologicznej

Gdańsk zaprasza na konferencję i cykl spacerów pośród miejskiej przyrody

Już 25 kwietnia w siedzibie Hevelianum na Górze Gradowej odbędzie się konferencja Dzikie Trójmiasto”. To wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze działania ekologiczne oraz spotkać ludzi oddanych ochronie środowiska. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 w Sali Magellana przy ul. Gradowej 6. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja ze względu na limit miejsc.

Tuż po konferencji rusza cykl spacerów tematycznych:

  • 27 kwietnia (niedziela) Tajemniczy świat miejskich zwierząt” z Adamem Zbyrytem; spotkanie o godz. 11:00 w Sali Haxo (Wozownia Artyleryjska), a następnie spacer o 12:30 po terenach zielonych Hevelianum na Górze Gradowej (do 30 osób).
  • 11 maja (niedziela) Pożyteczni mieszkańcy miasta: owady” prowadzony przez Paulinę Kozinę; spacer o godz. 11:00 w dzielnicy Aniołki (limit 30 osób).
  • 25 maja (niedziela) Bezcenne chwasty” z Katarzyną Banaś; spotkanie odbędzie się na scenie Pikniku Nauki Fahrenheita na głównym placu Hevelianum, a spacery zaplanowano o godz. 11:00 i 14:00 po terenach zielonych Góry Gradowej (do 30 osób).
  • 8 czerwca (niedziela) Rośliny w mieście, zielone płuca Śródmieścia” prowadzone przez Piotra Madaneckiego; spacer o godz. 11:00 w dzielnicy Śródmieście (maksymalnie 30 uczestników).

Zainteresowani udziałem powinni zgłaszać się wcześniej poprzez rejestrację dostępną u organizatorów.

To doskonała okazja dla każdego gdańszczanina, by spędzić czas aktywnie i świadomie, poznając fascynujące aspekty miejskiej przyrody oraz angażując się w lokalne inicjatywy ekologiczne.

Autor: krystian