Dzielnicowi znaleźli w altance wyziębionego 66-latka - zabrano go do szpitala

W opuszczonej altance przy ul. Nadwiślańskiej policjanci zastali wyziębionego mężczyznę ubrana nieadekwatnie do warunków. Miał problemy z poruszaniem się, cewnik i skarżył się na ból nerek - na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło go do szpitala.
W trakcie obchodu rejonu służbowego i kontroli miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności st.asp. Grzegorz Małkowski, asp. Artur Rembowski i sierż.szt. Monika Lorenc - dzielnicowi z komisariatu na Śródmieściu sprawdzili jedną z opuszczonych altanek przy ul. Nadwiślańskiej.
W środku funkcjonariusze zastali 66-latka ubrana niekompletnie i nieadekwatnie do panujących warunków. Mężczyzna był wyziębiony, uskarżał się na ból nerek, miał problemy z poruszaniem się oraz cewnik. W altance, w której przebywał, obecne były także insekty.
Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia dzielnicowi niezwłocznie powiadomili pogotowie ratunkowe. Ratownicy przewieźli 66-latka do szpitala.
Policja przypomina o zgłaszaniu przypadków osób narażonych na wychłodzenie. W sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu należy dzwonić pod numer 112. Zgłoszenia o osobach w kryzysie bezdomności należy kierować do Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W mniej pilnych przypadkach można użyć Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub aplikacji Arrels do przekazywania informacji o miejscach przebywania osób potrzebujących pomocy.
na podstawie: Policja Gdańsk.
Ostatnie Artykuły

Gdański Festiwal Muzyczny wraca z recitalami i wielkimi nazwiskami

Majówka w Twierdzy Wisłoujście z hukiem karabinów i dawną kuchnią

Dzieci z Gdańska zobaczyły radiowóz i sprzęt policyjny z bliska

Na Oruni szykują nową ulicę i więcej zabudowy. Trwa rozmowa o planie

Uczniowie rozłożyli mikroplastik na czynniki pierwsze

Biblioteka bez kolejek do kasy - PayU i BLIK wchodzą do gry

Ujeścisko – plan nowego centrum Południa stawia na usługi i zieleń

8 automatów, blisko 8 tys. zł i 30 tys. zł kar po kontroli w Gdańsku

Czy diament to najlepszy wybór na pierścionek zaręczynowy?

Parada 3 maja zatrzyma ruch w centrum Pruszcza Gdańskiego na godzinę

Babka od histy jedzie do Kościerzyny - uczniowie dostaną historię na żywo

Przedszkolaki z Pruszcza Gdańskiego nakręciły sport i zdrowe nawyki

Mapa tramwajów i autobusów w Gdańsku zyskała nowe opcje i prostsze menu

