Biało-czerwone wracają na swoje boisko przed meczami z Holandią i Francją

2 min czytania
Biało-czerwone wracają na swoje boisko przed meczami z Holandią i Francją

W Gdańsku znów poczują zapach trawy — kadra kobiet wybrała Stadion Miejski przy Traugutta na bazę przed startem eliminacji do przyszłorocznego Mundialu. Między intensywnymi treningami a planowaniem taktyki widać napięcie i fokus zespołu na arcytrudne rywalki. Dla mieszkańców to okres zwiększonego ruchu wokół obiektu, choć sama praca drużyny pozostanie zamknięta dla publiczności.

  • W Gdańsku wraca sprawdzona baza przed trudnym początkiem eliminacji
  • Treningi na Stadionie Miejskim przy ulicy Traugutta 29 i co to oznacza dla miasta

W Gdańsku wraca sprawdzona baza przed trudnym początkiem eliminacji

Selekcjonerka Nina Patalon poprowadzi zespół, który trafił do wymagającej grupy z takimi przeciwniczkami jak Holandia, Francja i Irlandia. Eliminacje rozpoczną się bardzo wymagającym starciem — Biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Holandii. Holenderki na ostatnim wielkim turnieju prezentowały się solidnie, a Francuzki po Euro 2025 przeszły grupę z kompletem zwycięstw, by odpaść dopiero po karnych w ćwierćfinale.

W kontekście sportowym te dwa pierwsze mecze mogą nadać ton całym eliminacjom — przed polską kadrą poważne wyzwania, ale też szansa, by pokazać charakter i wyciągnąć z przygotowań maksimum.

Treningi na Stadionie Miejskim przy ulicy Traugutta 29 i co to oznacza dla miasta

Zgrupowanie i zajęcia na płycie głównej obiektu zaplanowano na okres 24 lutego–1 marca. Organizacja przygotowań przewiduje, że treningi będą miały charakter zamknięty dla kibiców i mediów, więc bezpośredni dostęp do zajęć nie będzie możliwy.

Kluczowe informacje w skrócie:

  • 24 lutego–1 marca – treningi na płycie głównej Stadion Miejski przy ulicy Traugutta 29 (zajęcia zamknięte),
  • 3 marca – mecz z Holandią na Polsat Plus Arena Gdańsk,
  • 7 marca – mecz wyjazdowy z Francją.

Dla mieszkańców i osób planujących wizytę w rejonie stadionu oznacza to przede wszystkim większe natężenie ruchu i komunikacji miejskiej w dniach meczowych oraz podczas przyjazdu i wyjazdu zespołu. Skoro treningi są niedostępne dla publiczności, obserwacja przygotowań przeniesie się do relacji oficjalnych kanałów reprezentacji i klubu, a atmosfera na trybunach podczas spotkań zapowiada się gorąca.

na podstawie: Gdański Ośrodek Sportu.

Autor: krystian