Przy stołach o Wzgórzu Mickiewicza mieszkańcy porozmawiają o planach dzielnicy

Przy stołach o Wzgórzu Mickiewicza mieszkańcy porozmawiają o planach dzielnicy

W Gdańsku szykuje się spotkanie, które ma zejść z poziomu urzędowych komunikatów prosto do codziennych spraw mieszkańców. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Jacka Soplicy mają usiąść obok siebie przedstawiciele miasta i osoby, które na co dzień żyją w tej części dzielnicy. To ma być rozmowa o tym, co już udało się zrobić, co jest w planach i gdzie wciąż widać pęknięcia w miejskiej układance. Równolegle trwa ankieta internetowa, dzięki której głos mieszkańców można uporządkować jeszcze przed spotkaniem.

  • Przy stołach pojawią się urzędnicy i radni
  • Ankieta ma zebrać uwagi przed spotkaniem

Przy stołach pojawią się urzędnicy i radni

We czwartek, 14 maja o godz. 17.00, na terenie rekreacyjnym przy ul. Jacka Soplicy odbędzie się spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy stole”. Organizatorzy zapowiadają rozmowę o potrzebach Wzgórza Mickiewicza, a wśród uczestników mają być Aleksandra Dulkiewicz, zastępcy prezydenta, dyrektorzy wydziałów i miejskich jednostek organizacyjnych oraz radni miejscy i dzielnicowi.

To właśnie taki układ daje szansę na rozmowę bez pośredników. Mieszkańcy będą mogli pytać o zrealizowane i planowane inwestycje, a także o bieżące działania miejskie. W plenerowej formule łatwiej wychwycić to, co zwykle ginie w formalnych pismach – drobne niedogodności, codzienne potrzeby, sprawy odkładane z tygodnia na tydzień.

Ankieta ma zebrać uwagi przed spotkaniem

Jeszcze przed wydarzeniem można wypełnić internetową ankietę dotyczącą tej części Gdańska. Formularz ma pomóc wskazać trzy mocne i trzy słabe strony dzielnicy, a jego wyniki zostaną przedstawione podczas spotkania.

Na miejscu mają być również punkty informacyjne: – Gdańskiego Centrum Kontaktu
– Gdańskiego Centrum Świadczeń
– Biura Rozwoju Gdańska
– Straży Miejskiej
– Karty Mieszkańca
– Systemu FALA
– Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
– Miejskiego Rzecznika Konsumentów

Ankieta jest dostępna do 13 maja na stronie miasta. To krótki termin, ale ważny, bo właśnie takie odpowiedzi najczęściej najlepiej pokazują, gdzie dzielnica potrzebuje wsparcia, a gdzie mieszkańcy widzą już efekty zmian.

na podstawie: Urząd Miejski Gdańsk.