Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Osocze bogatopłytkowe to składnik o wyjątkowych właściwościach pobudzających organizm do regeneracji. Wykorzystuje się go w ortopedii, aby pomóc osobom ze schorzeniem lub urazami stawów. Zabiegi z jego wykorzystaniem można wykonać w Warszawie – kto powinien się na to zdecydować i w jakich sytuacjach będzie to skuteczne leczenie?

Czym jest osocze bogatopłytkowe i jak się je uzyskuje?

Wśród innowacyjnych metod, stosowanych w ortopedii, wyróżnia się osocze bogatopłytkowe – w Warszawie można wykonać zabiegi na nim bazujące, np. http://premium-medical.pl/aktualnosci/osocze-bogatoplytkowe-w-ortopedii-warszawa. Jest to substancja w pełni naturalna, pozyskiwana z krwi pacjenta, posiadająca duże zdolności stymulowania organizmu do regeneracji, dzięki czemu znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie. Jej uzyskiwanie jest proste i szybkie, nie jest także dużym obciążeniem dla organizmu pacjenta, ponieważ pobiera się od niego jedynie niewielką ilość krwi. Następnie odwirowuje się ją, uzyskując osocze bogatopłytkowe, a więc zawierające dużą ilość płytek krwi.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym – w jakich sytuacjach się je stosuje?

Zabiegi polegają na wprowadzaniu odpowiedniej ilości osocza w miejsca dotknięte urazami lub schorzeniami, np. stawy kolanowe czy łokciowe. Dają takie efekty, jak: szybsze gojenie się tkanek po urazach, regeneracja uszkodzonych tkanek stawowych czy likwidacja bólu po urazach.

Stosuje się je w przypadku leczenia urazów, np. ścięgien, więzadeł czy mięśni szkieletowych, leczenia schorzeń oraz stanów zwyrodnieniowych stawów, (np. kolanowych, łokciowych, biodrowych), a także przy zrostach po złamaniach i w innych przypadkach. Dzięki dużej skuteczności zabiegów tego typu, znacznie wspomagających regenerację po wypadkach i kontuzjach oraz przy różnego typu chorobach dotykających stawów, stają się one coraz popularniejsze – osocze bogatopłytkowe w Warszawie oraz innych dużych miastach jest już szeroko wykorzystywane w profesjonalnych klinikach medycznych.

Osocze bogatopłytkowe – zabiegi w Warszawie

Osocze bogatopłytkowe – rozwiązanie dla sportowców

Z zabiegów z osoczem bogatopłytkowym na dużą skalę korzystają sportowcy, są one bowiem najskuteczniejszym sposobem na regenerację po kontuzjach i urazach, pozwalającym na szybki powrót do pełnej sprawności. Warto wspomnieć, że nadaj jest to metoda innowacyjna, stanowiąca nowość w ortopedii – jej skuteczność jest jednak potwierdzona i powoli zastępuje ona inne sposoby leczenia, nie przynoszące tak zadowalających efektów. To, że jest nowością, nie oznacza jednak, że jest dostępna tylko dla wybranego grona pacjentów.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym w Warszawie – dla każdego pacjenta

Każdy pacjent ma okazję skorzystać z leczenia osoczem bogatopłytkowym – w Warszawie i innych dużych miastach metodę tę wykorzystuje się w klinikach, specjalizujących się w ortopedii. Ponieważ zabiegi tego typu przynoszą świetne efekty w krótkim czasie, warto udać się do ortopedy i zapytać, czy są wskazane przy danym urazie lub schorzeniu – a następnie zapisać się na terapię w profesjonalnym centrum medycznym.

Bezpieczna metoda leczenia

Co ważne, zabiegi z wykorzystaniem osocza są bezpieczne dla zdrowia pacjenta – opierają się bowiem na substancji, która jest pobierana z jego własnego ciała. Dzięki temu nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest bardzo skuteczna, stymuluje bowiem organizm do regeneracji w całkowicie naturalny sposób. Sprawia to, że zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii osoczem.

Osocze bogatopłytkowe z kwasem hialuronowym

W niektórych klinikach osocze podaje się w towarzystwie kwasu hialuronowego, który pełni w tej sytuacji rolę swoistej osłony tej substancji. Dzięki niemu przedłuża się działanie osocza, zwiększając czas, w którym płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu do chorych tkanek. Wzmacnia to skuteczność całego zabiegu, zwiększając jego możliwości, dzięki czemu terapia może potrwać krócej. Kwas hialuronowy stosuje się przede wszystkim w zabiegach dla osób, które zmagają się ze schorzeniami lub urazami stawów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.