Zalety i wady krótkoterminowego wypożyczenia samochodu w Gdańsku

Poruszanie się po Trójmieście nie musi oznaczać tłoczenia się w tramwajach, autobusach czy SKM. Kierowcy mają możliwość wypożyczenia auta, dzięki czemu dojazdy do pracy lub jednorazowe podróże będą przyjemniejsze. Poznaj wady i zalety krótkoterminowego najmu samochodu i wypróbuj tę usługę w Gdańsku!

Zalety krótkoterminowego wypożyczenia samochodu

Wynajem aut nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób przylatujących do Polski i szukających wygodnego środka transportu. To usługa, z której korzystać mogą wszyscy kierowcy. Oto, jakie zalety krótkoterminowego najmu auta proponuje wypożyczalnia samochodów w Gdańsku kierowcom:

  • niskie ceny i wygodne warunki wypożyczeń, obejmujące m.in. brak limitu pokonywanych kilometrów,
  • nowe samochody, zwykle nie starsze, niż trzy lata, kompletnie wyposażone, sprawne i schludne,
  • szeroki wybór samochodów i usługi dodatkowe, takie jak podstawienie auta, czy wyposażenie go w fotelik dla dziecka,
  • brak dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu, czy jego przeglądem i naprawą,
  • swobodne poruszanie się po mieście zarówno po przylocie do Gdańska, jak i w przypadku okazjonalnego korzystania z auta przez mieszkańców miasta.

Alternatywą dla krótkoterminowego najmu są umowy podpisywane na średni (do jednego roku) i długi czas (zwykle od 2 do 5 lat). Na jakie wady krótkookresowego wypożyczenia wskazują kierowcy?

Co z wadami krótkookresowego najmu pojazdu?

Najem krótkoterminowy trwa do 30 dni. Oznacza to, że osoby, które chcą korzystać z pojazdu dłużej będą musiały zgłosić się do wypożyczalni w celu przedłużenia umowy najmu. Z pakietu krótkoterminowego mogą nie być zadowolone również osoby prowadzące firmy. Czas 30 dni jest zdecydowanie za krótki dla pracowników, którzy korzystają z pojazdu na co dzień. W tym wypadku lepiej sprawdzi się najem średnio- lub długookresowy.

Dla niektórych kierowców wadą najmu krótkoterminowego okazuje się być także konieczność... samodzielnego tankowania. Choć większość klientów uważa ten aspekt współpracy za całkowicie naturalny, to zdarzają się kierowcy, którym to przeszkadza.

Jesteś zainteresowany wypożyczeniem samochodu w Gdańsku? Przeczytaj artykuł "Jak wypożyczyć samochód z wypożyczalni? Z jakimi kosztami się to wiąże?", z którego dowiesz się więcej o tej usłudze.