Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Policjantki z gdańskiej komendy oraz policjanci z komisariatu na Przymorzu i w Oliwie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje – kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z przedszkolakami oraz z dziećmi uczestniczących w półkoloniach. Spotkania te miały na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje – kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci uczestniczą w spotkaniach, podczas którym przekazują dzieciom najważniejsze zasady dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w tym nad wodą.

W tym tygodniu w ramach tego przedsięwzięcia policjantki gdańskiej prewencji odwiedziły jedno z gdańskich przedszkoli. Funkcjonariuszki opowiedziały małym słuchaczom jak bezpiecznie spędzać wakacje, przypomniały również, w jaki sposób korzystać z akwenów wodnych, co oznaczają kolory boi i flag na kąpieliskach, skąd wiadomo, że na kąpielisku jest ratownik oraz kiedy bezwzględnie nie można wchodzić do wody. Na koniec funkcjonariuszki rozdały maluchom tematyczne gadżety.
Wczoraj o bezpieczeństwie podczas wakacji z uczestnikami półkolonii rozmawiali policjanci z komisariatu na Przymorzu i w Oliwie. Podczas spotkania, które odbyło się na komisariacie przy ul. Obrońców Wybrzeża, funkcjonariusze przekazywali dzieciom informacje na temat tego, czego powinny się wystrzegać podczas zawierania nowych znajomości oraz jakich informacji nie podawać osobie nieznajomej. Mundurowi przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, a na koniec spotkania zaprezentowali sprzęt służbowy i przekazali dzieciom odblaski.