Marzy Ci się oryginalny ślub ? Sprawdź jak robią to Amerykanie

Jeśli kiedykolwiek oglądasz filmowe śluby, to najprawdopodobniej są one wzorowane na amerykańskiej tradycji ślubnej! Amerykańskie śluby mają różne style w zależności od miejsca i stanu. Podobnie jak każda inna kultura, amerykańskie śluby mają swoje unikalne tradycje.

Jest to ważny dzień dla pary młodej i wypełniony wspaniałymi tradycjami, które są zabawne i pełne życia.

Czym różnią się amerykańskie tradycje ślubne od innych kultur?

W ostatnich latach amerykańskie zwyczaje ślubne stają się coraz bardziej zróżnicowane. Niektórzy Amerykanie nadal biorą śluby w kościele, ale niektórzy organizują je w ogrodach botanicznych, muzeach, a nawet na własnym podwórku! Jeśli chodzi o finanse, amerykańskie śluby są zazwyczaj połączeniem własnych środków finansowych pary i pomocy rodziny, więc tu nie ma różnicy, jeśli chodzi o polskie realia.

Amerykańskie oświadczyny

Propozycje ślubne są ważną częścią amerykańskich tradycji ślubnych. W przeciwieństwie do innych kultur, gdzie obaj członkowie rodziny mogą być obecni przy oświadczynach, w amerykańskiej tradycji ślubnej oświadczyny odbywają się wszędzie! Czy to na wakacjach w innym kraju, czy na stacji benzynowej na rogu, większość amerykańskich par ma tendencję do oświadczania się w ważnych miejscach. Na temat wesela więcej na https://www.ogloszenia24m.pl/slub-i-wesele/

Ceremonia kościelna

Jeśli chodzi o amerykańskie ceremonie kościelne, wybór miejsca może być bardzo kreatywny. Ostatnio większość amerykańskich ceremonii ślubnych odbywa się poza kościołem. Wiele par przenosi swoje miejsca na zewnątrz, a nawet do swoich domów.

Druhna i Drużba, czyli świadkowie

Na amerykańskich ślubach druhny i pan młody to zazwyczaj brat i siostra oraz najlepsi przyjaciele panny młodej. W Polsce tradycją jest para świadków, kiedy w USA często jest nawet kilka osób. Polskie prawo również na to zezwala.

Za oceanem podczas przyjęcia często zdarza się, że drużba i druhna wygłaszając mowę na temat pary młodej. Dzielą się oni historiami, doświadczeniami i zabawnymi momentami, o których para młoda może nawet nie wiedzieć! Jest to zarówno chwila śmiechu, jak i dzielenia się osobistymi doświadczeniami.

Amerykańskie przemówienia ślubne

W trakcie przyjęcia amerykański zwyczaj weselny nakazuje wygłaszanie przemówień na cześć i pamiątkę nowego rozdziału w życiu pary młodej. Często po przemówieniu druhna i drużba wznoszą toast, życząc parze młodej powodzenia w przyszłości.

Jest to czas pełen śmiechu i zakłopotania, kiedy rodzina i przyjaciele pary dzielą się intymnymi historiami. Więcej na www.ogloszenia24m.pl